Słaby zasięg sieci wiifi jaką antenę kupić

Hey wszystkim. Posiadam Router TP-LINK TD-W8901G ADSL z anteną pentagram 9dbi umieszczony na parterze (parapet) 1pietrowego budynku, na górze laptop z którego korzystam z internetu. Od kilku dni zasieg jest bardzo słaby ciągle zrywa połączenie,a prędkość internetu spadła z 4 mb do 0,5 max 1,5 mb. Nie mam możliwości przeniesienia routera( no chyba że na zagracony strych), bo w budynku obok jakieś 4m dziele się internetem z sąsiadem.Wcześniej nie było problemów z zasięgiem reset routera nie pomaga zainstalowałem nawsze sterowniki karty sieciowej atheros. Czy kupując nową mocniejszą antenę zasięg sie polepszy dodam że próbowałem numeru z aluminiową puszką ale to może zwiekszyło zasięg o jakieś 5% a może coś nie tak z ustawieniami routera. Pomóżcie co zrobić żeby zwiekszyć zasięg.

jak masz antene ktora ma wydajnosc 9dbi a na wyjsciu z rutera masz np 3 dbi to ile bedziesz mial na antence 9dbi?

odpowiedz 3 dbi

takze radzilbym ci kupic jakis mocniejszy ruterek :wink:

A jeśli umieścił bym router na strychu??

Dodane 20.01.2012 (Pt) 18:14

Witam ponownie.Sprawdzałem siłe sygnału na innym laptopie programem inssider wynik -69dB a na moim -79dB.

Mam coś nie tak z kartą sieciową? Kilka dni wcześniej instalowałemdo niej nowsze sterowniki i trochę mieszałem w ustawieniach karta to Atheros AR5B95 Wireless Network Adapter

Jakie powinny być optymalne ustawienia tej karty?