Słaby zasięg Wifi - internet radiowy

Siema mam do was pytanie mam internet radiowy i od anteny idzie kabel do poe i do rutera, ruter jest dobrze skonfigurowany i wszystko dobrze działa, ale mam tylko z pokoju do pokoju 3 kreski wifi, czy to wina kabla który idzie z anteny?? Kreski skaczą od 1 do 4 na telefonie, a nawet go nie ruszam, technik był i on miał 4 kreski na laptopie i mówił że to wina mojego laptopa i mojego telefonu że jest mało kresek, ja myślę że to wina kabla nie wiem. Proszę o pomoc.

MrKsardes , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Kreski to tylko obrazowy sposób prezentacji poziomu sygnału, prawidłowo podajemy go w dBm. Wgraj program inssider, może być w wersji 3, bo najnowsza jest płatna i przeskanuj eter. Możliwe że masz inne sieci wifi w okolicy, które zakłócają działanie twojej. Wtedy zmiana ustawień routera by pomogła. Sytuacja będzie jasna, bo program pokazuje wizualnie wszystkie sieci w paśmie 2.4/5GHz łącznie z kanałami, rodzajem zabezpieczeń i mocą sygnału.

Problemu w okablowaniu nie doszukiwałbym się, co innego gdyby internet nie działał wcale. Na jakość działania sieci bezprzewodowej kabel nie ma wpływu.

Wiesz co, nie ma żadnych sieci wifi, ruter nowy specjalnie zmieniłem bo myślałem że to jest jego wina, a może być to wina nadajnika dostawcy?? 

Na laptopie mojej kuzynki stery wszystkie zaktualizowane do karty sieciowej. 

Może być że ilość kresek będzie się zmieniać zależnie od obciążenia sieci czy ilości podłączonych sieci, szczególnie gdy będziesz podłączał sprzęty w różnych standardach wifi (802.11 b/g/n czy ac). Czy momencie kiedy masz “mniej kresek” internet działa w jakiś sposób gorzej?

 

Hej,

A możesz napisać, jaki dokładnie router posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

 

TP- LINK TL-WR841N To jest ruter mojego wujka proszę.

Internet działa dobrze jak mam mało kresek ale wiesz jak z pokoju do pokoju jest 3 kreski.

Technik skonfigurował pod wan (niebieskie) wejście. Może wina to grube ściany xddd ?

 

 

Każda przeszkoda zmniejsza poziom sygnału. Masz tani router więc możliwe że po jednej ścianie masz 3 kreski zasięgu. Jeśli nie masz problemów ze zrywaniem połączenia, spadkami wydajności to nie widzę problemu. Każdy sprzęt inaczej interpretuje zasięg w dBm na kreski, telefony czy tablety mają mniej czułe antenki więc na nich spadek jakości sygnału na pewno będzie bardziej widoczny niż choćby przy laptopach.

Hej,

A w jakim trybie działa router? Może się do niego zalogować i sprawdzić, jaki jest tryb sieci WiFi? Chodzi o Mode zaznaczone na screenie poniżej.

dda48af37a04.png

Pozdrawiam,

On działa w 11bgn mixed taki tryb.

Hej,

Jeżeli wszystkie Twoje urządzenia obsługują WiFi w standardzie “n”, to może warto zmienić tryb pracy routera na “n only”.

Pozdrawiam,

Dobrze dziękuję.

Mam jeszcze takie pytanie czy może być to wina ustawienia anteny AIROS???

Hej,

Mało prawdopodobne, ale zawsze można sprawdzić. Zmienić nieco jej położenie i zobaczyć, czy jest jakakolwiek poprawa w sygnale - oczywiście w przypadku, gdy antena znajduje się na przykład przy oknie.

Pozdrawiam,

Może do tej anteny sie zaloguje jak technik nie zmienił hasła może… Miałem z tej samej firmy co wujek internet teraz, i zrezygnowałem mówie mu to samo ale jemu się nie chce. Nie chce żeby go ,okradali" płaci 35 zł za nic.

Możliwe ze technik specjalnie ustawił mały sygnał w ustawieniach anteny?? 

Jeśli airos to antena na dachu to zmiana jej ustawień nic nie da, bo służy do odbioru internetu a nadawanie wifi to sprawa routera.

Dobrze dziękuję właśnie idę do wujka zobaczyć.