Słaby zasięg Wifi - internet radiowy

(MrKsardes) #1

Siema mam do was pytanie mam internet radiowy i od anteny idzie kabel do poe i do rutera, ruter jest dobrze skonfigurowany i wszystko dobrze działa, ale mam tylko z pokoju do pokoju 3 kreski wifi, czy to wina kabla który idzie z anteny?? Kreski skaczą od 1 do 4 na telefonie, a nawet go nie ruszam, technik był i on miał 4 kreski na laptopie i mówił że to wina mojego laptopa i mojego telefonu że jest mało kresek, ja myślę że to wina kabla nie wiem. Proszę o pomoc.

(Dimatheus) #2

MrKsardes , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

(Longhorn2009) #3

Kreski to tylko obrazowy sposób prezentacji poziomu sygnału, prawidłowo podajemy go w dBm. Wgraj program inssider, może być w wersji 3, bo najnowsza jest płatna i przeskanuj eter. Możliwe że masz inne sieci wifi w okolicy, które zakłócają działanie twojej. Wtedy zmiana ustawień routera by pomogła. Sytuacja będzie jasna, bo program pokazuje wizualnie wszystkie sieci w paśmie 2.4/5GHz łącznie z kanałami, rodzajem zabezpieczeń i mocą sygnału.

Problemu w okablowaniu nie doszukiwałbym się, co innego gdyby internet nie działał wcale. Na jakość działania sieci bezprzewodowej kabel nie ma wpływu.

(MrKsardes) #4

Wiesz co, nie ma żadnych sieci wifi, ruter nowy specjalnie zmieniłem bo myślałem że to jest jego wina, a może być to wina nadajnika dostawcy?? 

Na laptopie mojej kuzynki stery wszystkie zaktualizowane do karty sieciowej. 

(Longhorn2009) #5

Może być że ilość kresek będzie się zmieniać zależnie od obciążenia sieci czy ilości podłączonych sieci, szczególnie gdy będziesz podłączał sprzęty w różnych standardach wifi (802.11 b/g/n czy ac). Czy momencie kiedy masz “mniej kresek” internet działa w jakiś sposób gorzej?

(Dimatheus) #6

Hej,

A możesz napisać, jaki dokładnie router posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(MrKsardes) #7

TP- LINK TL-WR841N To jest ruter mojego wujka proszę.

Internet działa dobrze jak mam mało kresek ale wiesz jak z pokoju do pokoju jest 3 kreski.

Technik skonfigurował pod wan (niebieskie) wejście. Może wina to grube ściany xddd ?

(Longhorn2009) #8

Każda przeszkoda zmniejsza poziom sygnału. Masz tani router więc możliwe że po jednej ścianie masz 3 kreski zasięgu. Jeśli nie masz problemów ze zrywaniem połączenia, spadkami wydajności to nie widzę problemu. Każdy sprzęt inaczej interpretuje zasięg w dBm na kreski, telefony czy tablety mają mniej czułe antenki więc na nich spadek jakości sygnału na pewno będzie bardziej widoczny niż choćby przy laptopach.

(Dimatheus) #9

Hej,

A w jakim trybie działa router? Może się do niego zalogować i sprawdzić, jaki jest tryb sieci WiFi? Chodzi o Mode zaznaczone na screenie poniżej.

dda48af37a04.png

Pozdrawiam,

(MrKsardes) #10

On działa w 11bgn mixed taki tryb.

(Dimatheus) #11

Hej,

Jeżeli wszystkie Twoje urządzenia obsługują WiFi w standardzie “n”, to może warto zmienić tryb pracy routera na “n only”.

Pozdrawiam,

(MrKsardes) #12

Dobrze dziękuję.

Mam jeszcze takie pytanie czy może być to wina ustawienia anteny AIROS???

(Dimatheus) #13

Hej,

Mało prawdopodobne, ale zawsze można sprawdzić. Zmienić nieco jej położenie i zobaczyć, czy jest jakakolwiek poprawa w sygnale - oczywiście w przypadku, gdy antena znajduje się na przykład przy oknie.

Pozdrawiam,

(MrKsardes) #14

Może do tej anteny sie zaloguje jak technik nie zmienił hasła może… Miałem z tej samej firmy co wujek internet teraz, i zrezygnowałem mówie mu to samo ale jemu się nie chce. Nie chce żeby go ,okradali" płaci 35 zł za nic.

Możliwe ze technik specjalnie ustawił mały sygnał w ustawieniach anteny?? 

(Longhorn2009) #15

Jeśli airos to antena na dachu to zmiana jej ustawień nic nie da, bo służy do odbioru internetu a nadawanie wifi to sprawa routera.

(MrKsardes) #16

Dobrze dziękuję właśnie idę do wujka zobaczyć.