Słaby zasięg WIFI przy karcie PCI Express* Mini Card

W domowym serwerku na płycie Intel D510MO zmontowałem sobie kartę sieciową z starego laptopa tego typu:

image_id: 4408

podpięta jest do jednego konektora kabelkiem do anteny ze starego routera linksysa, która jest de facto w samej obudowie, bo nie mam otworu na wyjście antenowe.

image_id: 4404

Jednakże sam serwer stojąc dosłownie 20 cm od routera łapie tylko jedną sieć i to tylko z “bardzo dobrym” zasięgiem.

image_id: 4405

Ale wystarczy, że podepnę kartę wifi na USB (N300) to już jest sytuacja zdecydowanie odmienna

image_id: 4407

Prawdę mówiąc spodziewałem się z goła odmiennej sytuacji kiedy będę mieć zewnętrzną antenę a tu kicha. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Dodam, że z innym konektorem jest to samo, chociaż równie dobrze w sumie chodzi bez niego. :-s

Nie masz możliwości podpięcia dwóch konektorów do karty WLAN? W większości laptopów do karty WLAN podpięte są dwa kable. Może to stanowi problem słabego zasięgu.

Podpiąłem pod drugi wtyk ten kabelek z laptopa wraz z tą blaszką, która pewnie pełni rolę anteny. Niestety z obiema antenami ciągle jest to samo :frowning:

Dodane 07.04.2012 (So) 21:17

edit:// wygląda na to, że ten typ tak po prostu ma, bo jak zainstalowałem win7 na chwilę to tam był już pełen zasięg - więc możliwe, że sterowniki.