Slackware - update z 10.0 na 10.1

(123448) #1

czy jest możliwy updte lina slackware z wersji 10.0 na 10.1? bo właśnie pobieram plik instalacyjny wersji 10.0 :slight_smile:

(Czarno to widzę...) #2

Tak i jest to bardzo proste.

Będziesz potrzebować tylko narzędzia o nazwie SWARET i podać w pliku konfiguracyjnym /etc/swaret.conf numer wersji (możesz spokojnie zaktualizować całość do wersji current).

(123448) #3

dzięki :slight_smile: przyda się :slight_smile:

p.s pytanie do neta. czy po zainstalowaniu tego lina to net powinnien działać czy musze pobrać jakiś sterownik do tego?

Nigdy jeszcze nie słyszałem o sterownikach do internetu :o

Wszystko zależy od tego, jak łączysz się z internetem. Jeżeli przez modem wewnętrzny, a co gorsza przez winmodem - to mogą być problemy, ale czasami do rozwiązania. Jeżeli przez modem zewnętrzny (sprzętowy) - problemów raczej nie powinno być. Jeżeli jest to np. neostrada przez modem usb - sterowniki będą potrzebne, ale uruchomienie tego jest bardzo proste (nie pytaj tutaj w jaki sposób to się robi, bo w necie są dziesiątki opisów). Jeżeli masz dostęp do netu przez kartę sieciową, to tutaj sytuacja jest wręcz bajkowa - dostęp do internetu skonfigurujesz sobie podczas instalacji systemu (chyba że masz jakąś egzotyczną kartę sieciową). Co do kart radiowych - trochę trzeba pokombinowac, ale wszystko jest do zrobienia.

(123448) #5

nie dokładnie się wyraziłem.

mam stały net a karta sieciowa jest nawet dobra...dostałem od dostawcy internetowego :twisted:

narazie mi się do niczego nie przyda :smiley:

(JHS:PL) #6

Widze że jestes twardy i nie masz zamiaru nam powiedzieć co to za karta, przecie musimy trenować wróżenie.