SLAX na PenDrivie a zapis danych

Witam

Posiadam Linuxa SLAX na Pendrivie system działa ok wszystko się włącza itd. ale po konfiguracji systemu i zrestartowaniu komputera wszystko trzeba ustawiać od nowa - I tu moje pytanie czy da się to jakoś obejść - Coś w stylu automatycznego zapisywania ??

Z tego co wiem, masz slaxa na usb w formie liveCD. TO znaczy, działa jakby to był LiveCD. Musiałbyś zainstalować go na penie :wink:

Już działa, ale mam pytanie, czy są jakieś małe Linuxy na Pendriva które miałbym możliwość zainstalować na dysku twardym ?

Musisz wrzucić na pendrive wersję dla usb spakowaną do tar.gz, rozpakowujesz wrzucasz na pendrive i wszystko powinno działać jak chcesz.

Damn Small Linux - zajmuje jeśli się nie mylę jedyne 50MB.

Pozdrawiam!

A ja potrzebuję właśnie bootowalnego linuxa na pendrive aby na pendrive nic nie zapisywał. Czyli tworzę/montuję/intaluję go na pendrive, potem pendrive zabezpieczam mechanicznym przełącznikiem i działam tym zamiast LiveCD. Slax po zamontowaniu na pendrive i zabezpieczeniu nie chce się uruchomić. Hula tak ubuntu i centos ale potzebuję coś mniejszego.

Ewentualne zastoswanie system do banku internetowego.

Dla zainteresowanych linuksem na pendrivie polecam zapoznanie się z artykułem w którym przedstawiono kilka możliwości zainstalowania i skonfigurowania systemów, pakietów i narzędzi na pendrive, http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009 … -pendrivie . Zainstalowałem i przetestowałem kilka rozwiązań z przedstawionych w artykule i mogę stwierdzić, że dla osób potrzebujących systemu na pedrivie większość opcji powinna okazać się warta zainteresowania.

Bootlader Slaksa oferuje różne opcje uruchomienia, między innymi druga działa na zasadzie LiveCD, czyli nie zapisuje danych i po restarcie masz czysty system.

Pozdrawiam!