SLAX na PenDrivie a zapis danych


(Piotrek V100) #1

Witam

Posiadam Linuxa SLAX na Pendrivie system działa ok wszystko się włącza itd. ale po konfiguracji systemu i zrestartowaniu komputera wszystko trzeba ustawiać od nowa - I tu moje pytanie czy da się to jakoś obejść - Coś w stylu automatycznego zapisywania ??


(Byadii22) #2

Z tego co wiem, masz slaxa na usb w formie liveCD. TO znaczy, działa jakby to był LiveCD. Musiałbyś zainstalować go na penie :wink:


(Piotrek V100) #3

Już działa, ale mam pytanie, czy są jakieś małe Linuxy na Pendriva które miałbym możliwość zainstalować na dysku twardym ?


(roobal) #4

Musisz wrzucić na pendrive wersję dla usb spakowaną do tar.gz, rozpakowujesz wrzucasz na pendrive i wszystko powinno działać jak chcesz.

Damn Small Linux - zajmuje jeśli się nie mylę jedyne 50MB.

Pozdrawiam!


(system) #5

A ja potrzebuję właśnie bootowalnego linuxa na pendrive aby na pendrive nic nie zapisywał. Czyli tworzę/montuję/intaluję go na pendrive, potem pendrive zabezpieczam mechanicznym przełącznikiem i działam tym zamiast LiveCD. Slax po zamontowaniu na pendrive i zabezpieczeniu nie chce się uruchomić. Hula tak ubuntu i centos ale potzebuję coś mniejszego.

Ewentualne zastoswanie system do banku internetowego.


(łysy01) #6

Dla zainteresowanych linuksem na pendrivie polecam zapoznanie się z artykułem w którym przedstawiono kilka możliwości zainstalowania i skonfigurowania systemów, pakietów i narzędzi na pendrive, http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009 ... -pendrivie . Zainstalowałem i przetestowałem kilka rozwiązań z przedstawionych w artykule i mogę stwierdzić, że dla osób potrzebujących systemu na pedrivie większość opcji powinna okazać się warta zainteresowania.


(roobal) #7

Bootlader Slaksa oferuje różne opcje uruchomienia, między innymi druga działa na zasadzie LiveCD, czyli nie zapisuje danych i po restarcie masz czysty system.

Pozdrawiam!