Śledź USB 2 i mała prędkość przesyłu danych

Witam:)

Mam mały problem z prędkością przesyłu danych przez USB 2, który jest w płycie głównej. Chciałem sobie zwiększyć sobie ilość portów USB ale także ich prędkość.Niestety gdy podłączyłem sobie śledzia do USB 2 na płycie działa on z prędkością tak jak USB1.1.I moje pytanie jest co zrobić, aby mieć w tym podłączonym śledziu mieć prędkość taką jak w USB.

Pozdrawiam Mykusz

A płyta faktycznie posiada USB2.0 ?

A włączone w biosie ?

A sterowniki wgrane - jak XP z SP2 stery do USB 2.0 ma system i na nich pracuj.

Co mówi menadżer urządzeń o kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej.

1.Płyta normalnie posiada 1.1 , ale ma możliwość podłączenia USB 2, tak w instrukcji pisze :wink:

2.W Biosie USB jest włączone.

3.Stery są bo to z SP2, ale co z tego jak tego USB 2 wykrywa jakos USB 1.1

  1. Że wszystko normalnie działa :wink: Tylko coś tam piszę, że te podłączone przez śledzia mają ograniczoną przepustowość, ale niestety nie da się jej zmienić.

być może płyta nie obsługuje USB 2.0 lecz jest tylko z nim kompatybilna (urządzenie usb 2.0 działa jako usb 1.1)

w takim wypadku musisz zaopatrzyć się w kontroler USB 2.0 podłączany pod PCI

wejdź w menedżer urządzeń, gałąź “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” i sprawdź czy masz tam “Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB”

jaką masz tą płytę główną?

Coś tam piszę, w menedżerze urządzeń od tych podłączonych USB o PCI ale to są jakieś niezrozumiałe dla mnie znaki ;]

Płyta dość stara, chociaż z trochę mogłem się pomylić co do tego USB xD Abit KG7-Lite

wg mnie płyta ma usb 1.1

Aha dzięki xD uwielbiam instrukcje w Abita ;] A czy jakby sie dodało kartę PCI USB 2.0 to wtedy działało by USB 2.0 tzn ta prędkość?

powinno :slight_smile: