Sli gts 250 + 8600gt?

(system) #1

Witam,

Zastanawiam się czy mógłbym przyspieszyć gry dokładając moją starą grafikę GF 8600GT Palit do obecnego GF GTS 250 EVGA, płytę gł. mam Gigabyte AM2+ GA-m57sli-s4 FHK procesor Athlona X2 7750 (2x2700), zasilacz Antec 1000W.

GF 8600 chciałbym wykorzystać jako procesor dla obliczeń PhysX.

Czy wg Was zwiększę takim sposobem wydajność w grach czy nie?

Jeżeli ma to jakiś sens, to jak to podłączyć, trzeba to łączyć mostkiem SLI czy dołożyć tylko GF 8600 i powinien sam go wykryć?

Narazie używam Windowsa XP SP3, wgrać koniecznie 7ke, czy nie ma potrzeby?

Dzięki za Wasze opinie.

(Reni 94) #2

z tego co mi wiadomo to aby dwie karty pracowały w razem w układzie SLI to muszą być takie same, tak więc musisz dokupić drugą GF GTS 250 , albo GF8600GT :lol: ale to sie raczej nie opłaca, lepiej kupić jedną droższą niż dwie bo za te same pieniądze jedna bedzie napewno wydajniejsza

(Jacek Bydgoszcz) #3

Tak możesz wykorzystać drugą kartę do PhysX. W panelu sterowania NVIDIA ustawisz jaka karta ma odpowiadać za PhysX.

(system) #4

Trochę się to już zmieniło i z tego co się orientuję, karty nie muszą być już tej samej serii. Mogą być już dwa różne GF w trybie SLI, z tym że szybsza dostosowuje się wtedy do wolniejszej karty - więc to nie ma sensu.

Ale np. w takim przypadku można wolniejszą kartę wykorzystać tylko i wyłącznie do obliczania PhysX w grach po to żeby ta szybszą odciążyć trochę.

Zastanawiam się też czy w tych najnowszych płytach głównych gdzie są dwa pory PCI-E x16 2.0 ale tylko Cross fire można podłączyć dwa GF w SLI, czy to będzie działać?

Czy jednak musi być obsługa SLI, bo coś mało nowych płyt z SLI?

-- Dodane 24.04.2011 (N) 9:01 --

A Windows XP nie będzie z tym problemu też obsłuży te dwie karty, jedną do PhysX po tym ustawieniu.

(Mandrasik17) #5

nie nawet XP nie powinien mieć problemu, robisz to w sterownikach nvidia

(system) #6

No dokładnie, ok spróbuje więc podpiąć tego GF 8600 i włączyć tylko w nim PhysX.

A jak to jest z SLI w nowych płytach, musi obsługiwać czy wystarczy tylko że ma dwa porty PCIEx16 i można wrzucić dwa radeony lub dwa GF?

Bo prawie każda płyta co ma 2xPCIEx16 ma crossfire a SLI że nie...?

(Zaq30) #7

istnieje nawet możliwość podłączenia kart dwóch różnych firm ale w przypadku tych obydwu ge forceów które są bardzo słabymi kartami to ie widzę tu sensu

(system) #8

To prawda, że nie są to karty pierwszej młodości, ale spokojnie na GTS'ie jeszcze gram w najnowsze tytuły i wcale nie na najmniejszych detalach, więc tragedii na pewno nie ma.

A skoro mam możliwość zwiększyć sobie wydajność za darmo nawet o kilka albo więcej procent to dlaczego mam tego nie zrobić.