Słownik do Opery

Witam serdecznie szukam słownika do opery pod viste a najlepiej jak można by było wzbogacać go o nowe słowa. Jeśli można to proszę i kilka uwag w jaki sposób go zainstalować. za pomoc serdeczne dzięki

jak masz zainstalowanego firefoxa to możesz użyć jego słownika znajduje się w folderze dictionaries przenosisz oba pliki do folderu locale/pl w folderze opery potem wystarczy jak coś piszesz w przeglądarce nacisnąć ppm i w ostatniej pozycji wybrać pl oczywiście słownik działa tylko w operze 10

w operze 10 jest słownik, ale narazie tylko angielski

Nie mam FF i nie o słownik angielski mi chodzi ale o PL

musisz poczekac na finalna wersje

ściągnij to wypakuj do locale/pl w folderze opery

http://odsiebie.com/pokaz/1294997—dc42.html

Zrobiłem tak ale nie bardzo wiem jak sprawdzac pisownię cały czas mi wyskakuje odsyłacz do angielskiej strony

jak coś piszesz to kliknij na to prawym przyciskiem myszki i sprawdź czy jest zaznaczona opcja check spelling

domyślnie powinna być i w ostatniej opcji language najedz na to pojawi sie pl eng i wybierz pl i od tej pory powinno podkreślać błędy

pobierasz to: Aspell-0-50-3-3-Setup.exe i to Aspell-pl-0.50-2-3.exe i masz sprawdzanie piswoni w 9 (prawy i sprawdz pisownię)

Może jeszcze zdradzisz co należy wpisać po uruchomieniu pliku Aspell-pl-0.50-2-3.exe

tylko że tak otwierasz operę instalujesz Aspell-0-50-3-3-Setup.exe później to drugie zamykasz operę otwierasz i powinno być. A pyta o coś??? to pewnie trzeba wybrać yes czyli wpisać y. ale nie pamiętam na sto procent już długo nie przeinstalowywałem opery i nie pamiętam szczegółów.ale dział bez problemu bo mam

Nie ma nic tu wkleiłem lokalizację

beznazwy1rp7.jpg

By manfred1

Dodane 11.01.2009 (N) 20:08

Niestety jak narazie górą moja Opera za nic w świecie nie działa w niej słownik.

Aspell-pl-0.50-2-3.exe zainstalowałeś??? ja instalowałeś to miałeś otwartą operę???

1)Uruchamiasz i i nstalujesz program:Aspell-0-50-3-3-Setup.exe (najlepiej chyba w tym samym katalogu co jest w nim Opera). Utworzony zostanie katalog: Aspell

2)Uruchamiasz program: Aspell-pl-0.50-2-3.exe

instalujący słownik w języku polskim. Słownik musi być zainstalowany w tym samym katalogu w tym w którym zainstalowany został program Aspell-pl-0.50-2-3.exe. Jeżeli po uruchomieniu programu: Aspell-pl-0.50-2-3.exe jest pytanie, to piszesz :A (od All). Jeżeli słownik zostanie zainstalowany w innym katalogu, to trzeba by przekopiować pliki z tego katalogu do katalogu Aspell w którym był zainstalowany program: Aspell-pl-0.50-2-3.exe.Plik słownika języka polskiego nosi nazwę: pl.nws i znajduje się w katalogu:aspell\dict. W katalogu tym znajdują się jeszcze pliki: pl.multi i polish.alias.

Sprawdzenie pisowni dokonujemy przez kliknięcie prawym klawiszem myszki na tekście i wybranie: sprawdź pisownię. Słownik działa sprawnie na pewno w Operze9.25. Jak w innych trzeba sprawdzić.

słownik działa w aktualnej wersji opery na 100 procent. a w nowej testowej jest już wbudowany tylko jeszcze nie ma polskiego i trzeba dodać ręcznie plik słownika

manfred1 z tego screena wynika że nie masz 10 tylko starszą słownik i sposób jaki podałem działa tylko na 10

tu masz link do najnowszej 10 która pojawiła się dziś

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1229m.exe jest po angielsku

albo wersja z grudnia

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1219m.exe po polsku

oczywiście tą angielską można spolszczyć…