Słuchawki 100-200 zł. Jakie polecacie?

(Mayster14) #1

Cześć. Poszukuję słuchawek głownie do grania, ale także do słuchania muzyki. Mile widziany mikrofon, choć bez niego też się obejdzie. W tej chwili posiadam fatal1ty i moim zdaniem mają za małe bassy. Jakie polecacie? Cena 100-200 zł.

(Crowbme) #2

Witam, ja ostatnio kupiłem dwie pary:

1. AKG K518 LIMITED EDITION

2. AKG K-77

Obie dość ciekawe, grają bardzo ładnie, zaskoczyła mnie zwłaszcza góra K-77. Mogły by przylegać trochę mocniej, ale jakość wykonania w tej cenie rekompensuje to małe nieociągnięcie. Przewody długie (około 2m), giętkie, do tego przejściówka z nimi-jack na jack.

k518 są za to składane, maja ładne etui, mieszczą się w plecaku czy torbie.

Polecam, jeśli szukasz słuchawek nausznych.

Pozdrawiam

(kamil_w) #3

A jaką masz kartę dźwiękową?

(system) #4

Witam. Dołóż 50-60 zł i polecam te. http://universalsoldiers.pl/index.php?p ... nt&id=1339

(Mayster14) #5

Karta prawdopodobnie zintegrowana - płyta główna "ASRock N68C-GS-FX"

Podobają mi się te AKG K518 LIMITED EDITION, tylko czy nadają się do grania w jakieś gierki? Uszy nie bolą po kilku godzinach? :smiley:

Martwią mnie jeszcze te cieniutkie kabelki :stuck_out_tongue: Nie urwą się? (mam młodszego brata :frowning: )

(Volume122) #6

Ja mam AKG K44 i w cenie 135 zł serdecznie polecam. ( uzywam komputera nawet czasami 10 godzin i uszy nie bolą i w miare gruby kabel mają )

(kamil_w) #7

Masz zintegrowaną kartę dźwiękową i dziwisz się, że dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest płaski? Kup przyzwoitą kartę audio, a twoje słuchawki dostaną potężnego kopa. Choćbyś kupił słuchawki za kilka tysięcy zł, to przy tej karcie dźwiękowej będą one grały źle.

(Volume122) #8

Nie gadaj głupot. Karty dzwiękowe są dla tych którzy naprawde mają czułe ucho.

Z twojej wypowiedzi wynika że wszystkie sluchawki grają tak samo, te za 20 zl i te naprawde dobre takie jak AKG a to totalna głupota.

Mam AKG K44 i jestem z nich naprawde baaardzo zadowolony.

(kamil_w) #9

Jeśli źródło dźwięku jest kiepskiej jakości to z głośników nie będzie wydobywać się dobry dźwięk. Żeby to uwidocznić zejdę jeszcze krok niżej. Przykład:

Masz sprzęt audio (wzmacniacz + kolumny) za X tysięcy złotych, podłączasz do niego starego kaseciaka i dziwisz się, że dźwięk jest beznadziejny - cichy, płaski i zaszumiony. Nie bierzesz pod uwagę, że jakość nagrania na kasecie nigdy nie była i nigdy nie będzie tak dobra jak zapis cyfrowy w formacie bezstratnym.

Na jakość dźwięku wpływa:

• jakość nagrania

• jakość sygnału wyjściowego

• jakość urządzenia przekazującego dźwięk

Słuchawki Creative Fatal1ty może nie są jakieś super, ale są dobre i podpięte do przyzwoitej karty audio powinny grać naprawdę przyzwoicie.

A miałeś kiedykolwiek do czynienia z jakąś kartą dedykowaną? Sam miałem swego czasu SoudBlastera Audigy LS, teraz mam Asusa Xonara. Słuchawki jakie mam to Senheiser CX400 i NuForce NE-700M. Są to dobre słuchawki, ale po podłączeniu do wyjścia audio ze zintegrowanej karty dźwiękowej z laptopa grają one po prostu kiepsko, natomiast gdy podłączam je do Xonara to aż chce się słuchać muzyki.

(Lewanxd) #10

Proponuje stary ale jary model Sennheiser HD201, polecam z doświadczenia :wink:

(pakeroso) #11

Za 200 zł masz Creative AURVANA LIVE, nie mają mikrofonu, ale nie będziesz narzekał na mało basu. Jedne z najlepszych słuchawek na rynku.

(Volume122) #12

Mam Creative AURVANA LIVE i AKG K44. AKG mają może i mniej basu ale jak dla mnie lepiej grają i kosztują jak dobrze trafisz 135 zł.

(Eddieszon) #13

Za 100 zł można złożyć fajny zestaw Superlux HD681 + Zalman ZM-MIC1.

(system) #14

Witam. kamil_w ma rację. Mam też kartę Xonara DX i słuchawki Sennhaiser PC 320 G4ME i naprawdę chce się słuchać muzyki . Pozdrawiam