Słuchawki 100-200 zł. Jakie polecacie?

Cześć. Poszukuję słuchawek głownie do grania, ale także do słuchania muzyki. Mile widziany mikrofon, choć bez niego też się obejdzie. W tej chwili posiadam fatal1ty i moim zdaniem mają za małe bassy. Jakie polecacie? Cena 100-200 zł.

Witam, ja ostatnio kupiłem dwie pary:

  1. AKG K518 LIMITED EDITION

  2. AKG K-77

Obie dość ciekawe, grają bardzo ładnie, zaskoczyła mnie zwłaszcza góra K-77. Mogły by przylegać trochę mocniej, ale jakość wykonania w tej cenie rekompensuje to małe nieociągnięcie. Przewody długie (około 2m), giętkie, do tego przejściówka z nimi-jack na jack.

k518 są za to składane, maja ładne etui, mieszczą się w plecaku czy torbie.

Polecam, jeśli szukasz słuchawek nausznych.

Pozdrawiam

A jaką masz kartę dźwiękową?

Witam. Dołóż 50-60 zł i polecam te. http://universalsoldiers.pl/index.php?p … nt&id=1339

Karta prawdopodobnie zintegrowana - płyta główna “ASRock N68C-GS-FX”

Podobają mi się te AKG K518 LIMITED EDITION, tylko czy nadają się do grania w jakieś gierki? Uszy nie bolą po kilku godzinach? :smiley:

Martwią mnie jeszcze te cieniutkie kabelki :stuck_out_tongue: Nie urwą się? (mam młodszego brata :frowning: )

Ja mam AKG K44 i w cenie 135 zł serdecznie polecam. ( uzywam komputera nawet czasami 10 godzin i uszy nie bolą i w miare gruby kabel mają )

Masz zintegrowaną kartę dźwiękową i dziwisz się, że dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest płaski? Kup przyzwoitą kartę audio, a twoje słuchawki dostaną potężnego kopa. Choćbyś kupił słuchawki za kilka tysięcy zł, to przy tej karcie dźwiękowej będą one grały źle.

Nie gadaj głupot. Karty dzwiękowe są dla tych którzy naprawde mają czułe ucho.

Z twojej wypowiedzi wynika że wszystkie sluchawki grają tak samo, te za 20 zl i te naprawde dobre takie jak AKG a to totalna głupota.

Mam AKG K44 i jestem z nich naprawde baaardzo zadowolony.

Jeśli źródło dźwięku jest kiepskiej jakości to z głośników nie będzie wydobywać się dobry dźwięk. Żeby to uwidocznić zejdę jeszcze krok niżej. Przykład:

Masz sprzęt audio (wzmacniacz + kolumny) za X tysięcy złotych, podłączasz do niego starego kaseciaka i dziwisz się, że dźwięk jest beznadziejny - cichy, płaski i zaszumiony. Nie bierzesz pod uwagę, że jakość nagrania na kasecie nigdy nie była i nigdy nie będzie tak dobra jak zapis cyfrowy w formacie bezstratnym.

Na jakość dźwięku wpływa:

  • jakość nagrania

  • jakość sygnału wyjściowego

  • jakość urządzenia przekazującego dźwięk

Słuchawki Creative Fatal1ty może nie są jakieś super, ale są dobre i podpięte do przyzwoitej karty audio powinny grać naprawdę przyzwoicie.

A miałeś kiedykolwiek do czynienia z jakąś kartą dedykowaną? Sam miałem swego czasu SoudBlastera Audigy LS, teraz mam Asusa Xonara. Słuchawki jakie mam to Senheiser CX400 i NuForce NE-700M. Są to dobre słuchawki, ale po podłączeniu do wyjścia audio ze zintegrowanej karty dźwiękowej z laptopa grają one po prostu kiepsko, natomiast gdy podłączam je do Xonara to aż chce się słuchać muzyki.

Proponuje stary ale jary model Sennheiser HD201, polecam z doświadczenia :wink:

Za 200 zł masz Creative AURVANA LIVE, nie mają mikrofonu, ale nie będziesz narzekał na mało basu. Jedne z najlepszych słuchawek na rynku.

Mam Creative AURVANA LIVE i AKG K44. AKG mają może i mniej basu ale jak dla mnie lepiej grają i kosztują jak dobrze trafisz 135 zł.

Za 100 zł można złożyć fajny zestaw Superlux HD681 + Zalman ZM-MIC1.

Witam. kamil_w ma rację. Mam też kartę Xonara DX i słuchawki Sennhaiser PC 320 G4ME i naprawdę chce się słuchać muzyki . Pozdrawiam