Słuchawki na przednim wejściu

(Bravo1) #1

Witam! Problem polega na tym, że gdy podłączam słuchawki na przednie wejście komputer ich nie widzi. Mam PCta z Win 7 Home Premium. Gdy podłącze je z tyłu (zamiast głośników) wszystko działa bez zarzutów. Z góry dzięki.

(Szymon Kumorek) #2

Zapewne masz dźwięk Realtek HD Audio (wnioskuję po podpisie). Ogólnie mówiąc w Realteku nie ma możliwości, by widział przedni panel aktywnie, trzeba tam zaznaczyć odpowiednią opcję, by nie patrzył na dostępność urządzeń na przednim panelu, tylko nadawał tam cały czas (nie pamiętam, jak to było, nie korzystam już z Realteka).

Po zaznaczeniu tej opcji masz dźwięk z przodu, a na obrazku pokazane jest, że wtyki są cały czas podłączone. Pozdrawiam!

(Bravo1) #3

Ok. Czy można wgrać coś zamiast Realteca? Jak tak, to co? Jeśli nie to proszę o dokładną instrukcję do tego co napisał kolega wyżej.

(Szymon Kumorek) #4

Nie, sterowniki Realtek obsługują zainstalowaną na Twojej płycie głównej kartę dźwiękowej Realtek HD Audio. Można ją obsługiwać tylko i wyłącznie tymi sterownikami (albo modowanymi, ale one też są na bazie sterków Realteka). Ja nie używam Realteka, bo przesiadłem się na inną kartę dźwiękową. Poszperaj tam, pewnie po pogrzebaniu zadziała :wink: