Słuchawki nauszne//zewnętrzna karta dźwiękowa

Co myślicie o tej karcie dźwiękowej? Kosztuje ok. 100zł i czy się nada zwykłemu użytkownikowi , który chce podłączyć 6 głośników do laptopa i oczekuje trochę lepszej jakości dźwięku niż z integry?

Może być co najwyżej ciut lepsze od zintegrowanej, to jest oparte o kodek c-media, to samo co na płytach. To zestaw 5.1 czy 6.1? Jak to ma być podpięte pod 5.1 to:

http://www.pixmania.pl/pl/pl/4285183/ar … ePromo=oui

http://www.hercules.com/uk/Sound-Cards/ … tech_carac

Hercules zawsze robił dobry sprzęt.

Drożej - Creative X-Fi, Asus Xonar ok 200 zł.

Ja mam głośniki 5.1 wiec pewnie potrzebuję pod 5.1. A więc do tych Herkulesów będę mógł podłączyć zestaw 6 głośników 5.1?

5.1 obsługują, i obejrzyj zdjęcia na str producenta ma kilka wtyczek wokół obudowy to bez problemu kilka wtyków podepniesz.

Creativów nie chcę bo dużo z nimi problemów, a ten asus xonar to chyba nawet nie do laptopa. Mój laptop nie ma wejscia PC-express(czy jakoś tak)

Dodane 20.04.2010 (Wt) 22:42

Patrzyłem na te zdjęcia, ale nie wiem czy to akurat do tych głośników. Czytam opis i tam napisane, że jest wejścia do słuchawek, mikrofonu i M3. Wiec nie wiem czy to na głosniki pójdzie.

U1 jest do laptopa, tyle że nie podepniesz analogowo 5.1 obsługę ma tylko cyfrową

http://pclab.pl/art30750.html

Analogowo podepniesz zobacz zdj nr 4 ma wyjście na tył/front, centralny/sub.

Ja nie mam żadnych, większość problemów bierze się z nie przeczytania instrukcji.

Chodzi o to ze creative np. xi-fi ma problemy ze sterownikami i wielu użytkowników skarży się na opóźnienia z dźwiękiem, więc wole po creativy nie sięgać. Ten xonar u1 ma podpięcie USB(a ty coś o cyfrowym i analogowym), ale nie ma wejść na 6 głośników. Więc został ten hercules. Popatrzyłem. Ma wejscia na 6 głośników. Miałes ktoś z nimi jakąś styczność? Jakie one są?

Mój laptopnie obsługuje tego Express i PCMCIA(czy jakos tak)

PS. Moje głośniki: Creative-SBS-580, a laptop samsunga r510

PS2. Czy podłączając słuchawki do takiej karty dźwiękowej to uzyskam lepsza jakies niz z integry?

O tym że stery nie są najlepsze to wiadomo, zawsze można użyć modowanych sterów, np KX, lub PAX, sam takich używam.

Lepiej będzie na Herculesie niż Sweexie, ale Creative Audigy 2, Extigy, czy X-Fi biją tego Herculesa, to jest tani model, nie dla audiofili, lepsze od zintegrowanej ale jakiś niesamowitych wrażeń dźwiękowych się nie spodziewaj, do takich celów to bierze się np Audiotrak Maya za 300-400 zł.

A z jakiej ty korzystasz i jaką byś mi polecic pod moje wymagania. Bo teraz creativów się boje i nie wiem z którymi są problemy a z którymi nie. Ja biorę pod uwage karty tylko z USB.

Mam to co w podpisie Creative SB A4 (obecnie stery PAX, wcześniej KX) + słuchawki HD201, i problemów z jakimś opóźnianiem nie mam, do tych celów polecił bym właśnie zew Creativa, bo nic lepszego nie dostaniesz, nawet niektóre niby profesjonalne są bite przez Audigy, np Maya EX5 koszt 400 zł, a leje ją stary Creative, aż dziwne, EX7 bym polecił ta jakiś poziom trzyma, ale znowu cena i dostępność wielu nie dostaniesz na polskim rynku, lub nie są już sprowadzane.

Więc z creativów co byś polecił oprócz X-fi? coś co byłoby dostępne i z USB?

Dodane 21.04.2010 (Śr) 22:48

Wiesz. Ja chyba kupię tego herculesa, bo nic innego lepszego za tą cenę nie znajdę, a jakośc dźwięku chyba lepsza niż w tym Sweex Sc016(mam nadzieję), a porównywalna do tych creativów (mam nadzieję). Proszę cię tylko, że byś odpowiedział na moje “mam nadzieje”, bo jutro nieodwołalnie zamawiam jakąś z tych kart. Ja jestem zwykłym użytkownikiem i potrzebuje tylko lepszej jakości dźwięku i możliwość podłączenia 6 głośników.

Na allegro są Audigy 2 NX ~180 zł.

Co do mam nadzieję to Hercules będzie na pewno lepszy od Sweexa ten producent robi wszystko mocno okrojone, ale Creative Herculesa prześcignie.

Ale chodzi ci o to że Sweex robi wszystko okrojone czy że hercules robi wszystko okrojone? I czy to ma być plus czy minus?

Sweex robi okrojone, jak coś jest okrojone to jest słabsze. Masz ok 100 zł na kartę kup Herculesa, masz więcej i nie masz stracha to kup Creative.

Nie dało się tego lepiej ująć :slight_smile: OK. Biore Herculesa,bo kasy mam akurat tyle ile potrzeba. Teraz już ostatnie pytanie dla upewnienia. Czy podłączając dobre słuchawki do tej karty uzyskam lepszą jakość niż z integry (mi sie wydaje że tak, ale pytam dla upewnienia)

Ten laptop ma ALC262, niby teraz ma HD, wcześniej był opisywany jako zwyczajny AC97 system 2.1, musieli przerobić starocie na HD Realtek kilka kodeków tak przerobił, Hercules będzie lepszy.

A mógłbyś trochę jaśniej?? Bo nic nie rozumiem :frowning: Teraz jestem bardziej nastawiony na creative sound blaster xi-fi suround 5.1, bo tego herculesa nigdzie w sklepach nie ma. Tylko jest na pixmani (jakaś zagraniczna firma) i za szybką dostawe każą sobie płacić 40 zł !!

Dlaczego teraz piszesz że Hercules lepszy. Mówiłęs że creative bije go na głowę.

Dzisiaj kupię creative sound blaster xi-fi tylko nie wiem jakie wziąć sterowniki i skąd. Nie wiem skąd wziać sterowniki pod vistę.

Zazwyczaj sterowniki są na stronach producenta sprzętu

http://support.creative.com/Products/Pr … goryID:209