Słuchawki, nie działa wbudowany mikrofon

Chcę widzieć ile jest styków w poszczególnych wtyczkach .

Dwie wtyczki wyżej już są . Trzecia ?
Wtyczki to nie gniazda !

Pomoże mi ktoś? Bardzo proszę :wink:

Przecież to proste.
Jeśli wtyk od mikrofonu z zestawu słuchawkowego jest taki sam jak wtyk od oddzielnego mikrofonu i wtyk od słuchawek, taki sam jak od głośników i wkładasz je w te same wejścia w kompie i pierwszy zestaw działa a drugi słuchawkowy nie, ---- no to nie ma cudów, mikrofon z zestawu słuchawkowego jest padnięty.
Włóż sam mikrofon od słuchawek i sprawdź a potem sam mikrofon oddzielny do tego samego wejścia i sprawdź.
Zobaczysz, że mikrofon od słuchawek jest walnięty, albo ma jakiś manualny wyłącznik w słuchawkach i masz go wyłączonego.

1 polubienie

Dobra, nie chce robić kolejnego tematu.

Wie ktoś, co zrobić, gdy to co mówię w mikrofonie- słychać w głośnikach?

Na karcie nagrywanie ----> mikrofon----->właściwości - odznacz nasłuchuj tego urządzenia.

q

Mikrofon-Właściwości-Nasłuchiwanie - Nasłuchuj z tego urządzenia

Myślałem, że koledze chodzi, żeby to co mówi, było niesłyszalne w głośnikach…źle zrozumiałem:)

Dobrze zrozumiałeś. Tylko, że to nie pomaga. Właśnie też to klikałem i myślałem, że coś źle robiłem. Odłączyłem mikrofon i na nowo włączyłem- nic niestety nie pomogło. W słuchawkach słyszę przez to takie bzzzzzzzzz.
44444

Twoje pisanie jest bardzo chaotyczne i trudno ci podpowiadać sensowne rozwiązania.
Piszesz nie precyzyjnie, raz słuchawki raz głośnik…(bzzzz) też nic nie mówi.
Sprzężenie zwrotne z głośnikami owszem, ze słuchawkami już nie koniecznie…
Mikrofon oddzielny, czy ten z zestawu wraz ze słuchawkami.
Słyszysz to co mówisz w słuchawkach?
Określ czego dotyczy problem dokładnie.
Jak rozumiem masz nadal kłopot z zestawem słuchawkowym.
Daj zdjęcie tego zestawu wraz z końcówkami (z bliska).
Potem pokaż, gdzie je podpinasz.
Może wyłapie się błąd jaki robisz.
Bo jak dotychczas to robisz błąd, źle precyzując pytania i podając mylne odpowiedzi.
Sorry, ale taka prawda.

Poza tym już samo to stwierdzenie jest mało zrozumiałe:

“Słuchawki z wbudowanym mikrofonem dołączam do pc w trakcie gry, potem włączam te podstawowe “przednie”

Te podstawowe przednie?
Jak to rozumieć?, zaczynasz grę i podłączasz dopiero w trakcie gry zestaw słuchawkowy a potem włączasz “przednie”?
Czyli co?
Grasz na dwie pary słuchawek, słuchawki z mikrofonem i głośniki na raz i jeszcze dodatkowy mikrofon …trudno to ogarnąć.
Wydaje się, że chcesz grać w grę mając na głowie słuchawki z mikrofonem i jeszcze włączone głośniki i taki zestaw nie działa ci prawidłowo.
Tak ja to rozumiem.
Bo wychodzi na to, że wyciszasz kartę nasłuchiwania mikrofonu, ale działającą na wyjście słuchawek a nie na wyjście głośników (skoro masz więcej aktywnych wyjść głośnikowych).
Określ dokładnie co chcesz mieć podłączone w trakcie gry.
Ile masz aktywnych wyjść i wejść w kompie.
Na forum siedzą ogarnięci ludzie i są w stanie ci pomóc, ale musisz naświetlić problem jak należy.
Wówczas dostaniesz sensowna odpowiedź.

Zacznę od samego początku.

  1. Najpierw chciałem podłączyć zestaw słuchawkowy do komputera z jednym wejściem. Z informacji na innych forach, dowiedziałem się, że muszę mieć przejściówkę, z której wychodzą dwa kable- różowy i czerwony.

  2. Po chwili przypomniałem sobie o drugim zestawie słuchawek. Tym razem miały one wbudowane, oddzielny kabel do mikrofonu i oddzielny do słuchawek. Niestety okazało się, że komputer wykrywa tylko słuchawki, a mikrofonu nie widzi.

  3. Następnie postanowiłem zabrać mikrofon, który używa moja mama do rozmowy na SKYPE. Niestety ten mikrofon działał okropnie. Aby cokolwiek usłyszała druga osoba, trzeba go mieć minimetry przed ustami. Inaczej nic nie słuchać. Postanowiłem odinstalować wszystkie sterowniki, jednak to nic nie pomogło.
    image

  4. Postanowiłem pobawić się ustawieniami. Niestety gdy podłącze słuchawki (z punktu 1.) aby słychać dźwięku z gry, od razu odłączał się mikrofon (z punktu 3.). Z tego powodu po skończonej grze, muszę wyjmować i wkładać ponownie kabel. Dodatkowo, gdy to wszystko zrobię, słyszę swój głos w słuchawkach.

To teraz tak.
Napisz co się dzieje jak wkładasz wtyk od słuchawek do gniazda słuchawkowego kompa (tych z punktu drugiego, w których nie wykrywa ci mikrofonu z oddzielnymi wtyczkami od słuchawek i mikrofonu) oraz jednocześnie jest włożony do gniazda mikrofonowego ten mikrofon od “mamy” ( nie dałeś jego wtyku, ale najprawdopodobniej ma normalny wtyk jack, taki jak ten mikrofonowy od tych słuchawek, które są podpięte teraz).
Na razie te słuchawki z jednym wtykiem zostawmy w spokoju.
Tak już piszę dokładnie, żeby to miało “ręce i nogi”.
Napisz co się dzieje z tak podłączonym mikrofonem od “mamy” i samymi słuchawkami.
Masz prawidłowy dźwięk w słuchawkach? Mikrofon jest aktywny (nie patrz na to na razie, że słabo go słychać), ale czy w ogóle go system wykrywa i słyszysz dźwięk z kompa, czyli uzyskujesz “normalną pracę” słyszysz dźwięk w słuchawkach i ty jesteś słyszany przez mikrofon?
Jeśli tak, to czy w takim podłączeniu słyszysz siebie w słuchawkach?
Poza tym jakie sterowniki usunąłeś?

  1. Wybieram, co to jest słuchawki, czy mikrofon:


    (po wybraniu pojawia się odpowiednia ikona, głośnik-słuchawki.)

  2. Po podłączeniu mikrofonu “mamy” i głośnika przedniego (czyli zwykłe dwa głośniki CRETIVE A60),


    jedynie zapalają się diody.
    image
    Wtyczka zarówno to mikrofonu,
    image
    jak i głośników,

    jest taka, jak tutaj:
    image

  3. Gdy mówię do mikrofonu TRUST słyszę się w głośnikach CRETIVE A60, jednak gdy mówię do tego tego samego mikrofonu TRUST w słuchawkach (z wejściem na mikrofon i słuchawki) słyszę muzykę, jednak siebie już nie. Gdy sprawdzałem, czy mikrofon TRUST odbiera dźwięk, zielone diody pokazywały, że tak zarówno w jednej, jak i drugiej sytuacji.

  4. Co do sterowników, to wywaliłem wszystkie związane z słuchawkami i mikrofonem, następnie program ze zdjęcia je zainstalował. Jednak efekt był taki sam, jak przed usunięciem. Ale nie wiem dokładnie o co tutaj chodzi, ponieważ mimo, że wszystko się zainstalowało, gdy klikałem ponownie na nowo instalowało się z tego wynika, że to samo. Po chwili komputer zaczął wyświetlać kolorowe pasy, jednak udało mi się go wyłączyć bez zresetowania. Co ciekawe błąd pojawił się nawet w menadżerze zadań. Tak to wygląda:

Paski się nie zachowały, ponieważ mimo zrobienia zrzutu ekranu, komputer wymagał powrotu do stanu, gdy wszystko działo poprawnie.

Ja się poddaję.
Masz na panelu przednim komputera czynne wejście mikrofonowe i słuchawkowe (głośnikowe).
Kup sobie przejściówkę do tych słuchawek z mikrofonem posiadających tylko jeden wtyk, podłącz do panela na przedzie (różowy mikrofon, zielony słuchawki) i tyle.

100
Wówczas będziesz mógł dalej działać.
Nie wiadomo co ty chcesz używać i jaki mieć odbiór.
1 Mikrofon i głośniki.
2 Słuchawki z mikrofonem i dodatkowo głośniki.
Trudno określić.
Wychodzi na to, że chcesz używać zarówno wejścia na panelu przednim (słuchawki) jak i na tylnym (głośniki)komputera.

Jeśli masz podpięty mikrofon Trust i słuchawki i nie słyszysz siebie w słuchawkach, ale mikrofon działa na przykład w grze - to przecież jest sytuacja o jaką chodzi.
Wszystko jest tak jak ma być.
Jeśli podpinasz mikrofon od słuchawek, zamiast Trust i nie działa, to oczywiście ten mikrofon od słuchawek jest uszkodzony.
Czyli wszystko jasne.
Jeśli chcesz używać słuchawek z mikrofonem (tych z jednym wtykiem) to jak wyżej przejściówka i przednie gniazda na kompie i możesz podłączyć również głośniki na tylne wyjścia, tyle, że to bez sensu grać na słuchawkach i głośnikach jednocześnie.
Ale da się tak podłączyć, i wówczas wyciszać głośniki w grze.
Najpierw skonfiguruj słuchawki podłączone na przodzie kompa a potem jak będą działać podłączysz sobie z tyłu kompa głośniki.
Jeśli obydwa wyjścia będą działały na raz.
Chyba o to ci chodzi?
Grać na słuchawkach, ale jednocześnie mieć podpięte głośniki?

Bo teraz wychodzi na to, że podłączasz mikrofon Trust i słuchawki i możesz grać, bo nie słyszysz się w słuchawkach i mikrofon w grze działa, ale równocześnie słyszysz się w podłączonych głośnikach…tak by wynikało.
Co przecież nie przeszkadza w grze, bo i tak skoro masz słuchawki na uszach to nie potrzebne ci głośniki.
A jeśli chcesz grać na mikrofonie trust i głośnikach, że by cię nie było w nich słychać, to przełóż głośniki na to gniazdo do którego podłączasz słuchawki i tyle.
Prawdopodobnie nie ma możliwości, aby nie nasłuchiwać mikrofonu tak w słuchawkach jak i w głośnikach jednocześnie podłączonych.
Zależy jak masz rozwiązane to w swojej karcie dźwiękowej.