Słuchawki przestały działać : naprawa/ zakup nowych


(Patryk94) #1

Witam, wracam ze szkoły, włączam muzyke i ku mojemu zdziwieniu sluchawki nie działają. Dziwne, wczoraj jeszcze było wszystko ok. Mikrofon działa, jak nalezy. Sprawdzałem na innym pc i nie działa, a wiec to nie wina systemu. Przypomnialem sobie wczoraj mi spadly, ale to nie bylo grozne, zaledwie z kilkudziesiat cm. Przetrwaly juz kilkanascie upadkow, a teraz nie działa... Są to creative HS-980. kiedys juz mi spadly i sklejalem je, po czym działaly jak nalezy. Zalezy mi na sluchawkach bo jakość dzwieku jest doskonala i szkoda mi wydawac kolejnych 150-200 zl na sluchawki. Sprawdzalem kabel i nie ma uszkodzen, a przynajmniej widocznych :frowning: Co robic?

Jezeli brac pod uwage zakup nowych, to co mi proponujecie? Może istnieje cos lepszego w tym przedziale cenowym.

Pomocy


(kamil_w) #2

IMHO taka sobie.

Jeśli chodzi o pytania o sprzęt audio to polecam popytać na

http://www.audiohead.pl/forum/

http://www.forum.mp3store.pl

Osobiście otworzyłbym je i poszukał uszkodzenia, a w razie konieczności użyłbym lutownicy.


(Drobok) #3

Nie ma sensu ich otwierać, musi być coś z wtyczką / kablem (przecież nie urwał dwóch przewodów na raz) Podepnij do pc’ta, odpal coś i poruszaj kablem przy wtyczce, oraz samą wtyczką, jeśli masz jakiś potencjometr to przy nim również, jeśli nie podziała pożycz od kogoś miernik i sprawdź cały kabel, wtedy dopiero jest sens je rozbierać :slight_smile:


(Patryk94) #4

Właśnie to zrobiłem i kabel łączy w każdym miejscu. Przecież to nie możliwe zeby od lekkiego upadku pękł kabel wewnątrz oslonki


(Agatonster) #5

PLSquall ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Tomj) #6

najczęstsza przyczyna urwany kabel przy wtyczce (wewnątrz)