Słuchawki z Mikrofonem(brak reakcji)

Witam, niedawno kupiłem sobie słuchawki z mikrofonem (Creative HS-390) no i mam problem, mikrofon nie działa, nic nie słychać gdy próbuje coś powiedzieć. Dodam że gdy jest jakiś dźwięk wszystko słyszę itp… ale nie mogę mówić przez mikrofon. Posiadam jeszcze kamerkę z mikrofonem firmy Creative i działa bardzo dobrze, była przy niej załączona płyta po zainstalowaniu wszystko działa. Wracając do słuchawek to dobrze są podłączone.

Moja karta dźwiękowa: Analog Devices AD1988A @ Intel 82801HB ICH8 - High Definition Audio Controller [b-0] (do konfiguracji głosu, sprzętu itp… mam program SoundMAX)

Witaj

Sam posiadam słuchawki z mikrofonem i mi wszystko działa bez problemu po podłączeniu. Posiadam kartę Realtek zintegrowaną. Tobie tak samo powinno to działać. Najlepiej sprawdź, czy masz odpowiednio podłączony mikrofon, z reguły jest to różowy kolor, tam gdzie podłączasz kartę. Potem w Panel Sterowania -> Głośność i dźwięki -> Zakładka Głos -> Nagrywanie głosy - Właściwości. Tam sprawdź, czy nie masz przypadkiem ściszonego mikrofonu. Potem przeinstaluje sterowniki od karty dźwiękowej i słuchawek jeszcze raz. Jeżeli to nie zadziała, to idź do kumpla/koleżanki i u niego/niej sprawdź, czy jest tak samo. Jeżeli te opcje zawiodą, to słuchaweczki do reklamacji :slight_smile: