Słuchawki z mikrofonem do 150 złotych

Witam wszystkich.

Poszukuję słuchawek z mikrofonem do 150 złotych. Niby nic szczególnego, jednak moje wymagania mogą nieźle zawęzić krąg poszukiwań. Uprzedzam, że czytałem tematy, jednak nie spełniły one moich oczekiwań, sporo jest już nieaktualnych, więc proszę o aktualne propozycje (jak wiadomo, na rynek wchodzą nowe modele) a i wiedza użytkowników się zmienia.

A więc do rzeczy. Słuchawki powinny być/posiadać:

  • nauszne, okalające całą małżowinę uszną (przykład - zdjęcie poniżej) - nie żadne inne doszune, z małymi “nausznikami” czy dziwnie umieszczonym pałąkiem na głowę

Senheiser-HD-212-Pro_v.jpg

  • powinny posiadać mikrofon

  • czysty dźwięk, dość głośne oraz duży bas

  • no i kabel słuchawkowy powinien być porządnie wykonany (bo z nim mam zawsze największe problemy - urywa się, ukręca, etc.)

Do wydania mam 150 złotych. Mam nadzieję, że wystarczy jak na tak wygórowane oczekiwania. Ewentualnie mogę zrezygnować z mikrofonu, jednak tylko wtedy, gdy polecane słuchawki bezmikrofonowe są naprawdę bardzo dobre.

Słuchawki mają być przeznaczone w 99% do słuchania muzyki (ze zintegrowanego układu 8-kanałowego) i odtwarzacza foobar2000 oraz filmów (GOMPlayer). Gier nie należy liczyć, bo jak zagram raz na rok i to w taką, która nie jest zbytnio zaawansowana audiofilsko, to jest wydarzenie.

Prosiłbym, aby nie pisać, kto jakie posiada. Potrzebuję dobrej rady, jaki model wybrać abym nie wyrzucił pieniędzy w błoto.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry za okazaną pomoc

Rafał©

Co prawda bez mikrofonu ale za to jakość dźwięku jest bardzo dobra.

http://www.allegro.pl/item333108717_sennheiser_hd_201_game_hd201_okazja_nowosc_.html

Dosyć długi kabel i dosyć wytrzymały(chyba nie będziesz się z nich szarpać). Myślę że najlepsze rozwiązania dla Ciebie.

Jak wolisz lepszą jakość dźwięku w tej cenie to jeszcze mogę Ci polecić.

http://www.allegro.pl/item327243521_akg_k_414_p_dealer_gw_pl_wysylka_raty_.html Krótszy kabel nawet może trochę mniej wytrzymalszy ale za to w tej cenie chyba najlepsza propozycja.

Przepraszam za linki z allegro ale tam masz od razu specyfikacje . Są one w 100% wypadkowe.

Edit1 - Link poprawiony. Dzięki

Popraw ten link bo nie działa. Trzeba go ręcznie zaznaczyć.

Wolfgar, dziękuję za zainteresowanie tematem.

Z propozycji które podałeś, zainteresował mnie model Sennheiser HD201. Wygląda prosto (klasyczne słuchawki, bez zbędnych dodatków - i o to chodzi) oraz solidnie - dają nadzieję, że nie rozlecą się przy pierwszym lepszym użyciu. No i ta marka… mówi sama za siebie.

Druga podana przez Ciebie propozycja nie dla mnie - nauszniki wydają się być małe no i ten metalowy pałąk otaczający głowę - mimo, iż metalowy to nie robi wrażenia trwałego.

Więc szukam czegoś takiego jak pierwsza propozycja (która powiem szczerze, że mnie zainteresowała). Ale poczekam na jeszcze inne opinie (bo zamierzam zakupić sprzęt dopiero za kilka/kilkanaście dni) oraz jak ktoś miał styczność właśnie z Sennheiser HD201, to proszę o opinię na jego temat.

Cała przyjemność po mojej stronie. Pierwsze słuchawki to właśnie tak dobrałem do twojej specyfikacji. Ustrzegłem się zbędnego “a gdybyś dopłacił to mógłbyś kupić takie i takie i były by o X% lepsze”.

Przyznam się też, że ta 2 propozycja jest podana bo sam takie mam :stuck_out_tongue: . Kupiłem je po tygodniu czytania i analizowania tematów na mp3store.pl . W tym przedziale cenowym są to jedne z najlepszych słuchawek jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Jak zauważyłeś to słuchawki nie zakrywają całych przez co trochę mniej męczą uszy. Bo to jest dosyć ważne. Nie wiem jak to się ma w tych Senkach ale czasami po kilkunastu minutach słuchania możesz sobie “ugotować” uszy :? . Co do pałąka to w brew pozorom, jest on dosyć wytrzymały ( w tych AKG).

I tu kolejna propozycja

http://www.allegro.pl/item333138210_sluchawki_akg_k_512_f_vat_gwar_2lata.html

Wolgar, mało prawdopodobne z tym gotowaniem. :wink: Całe życie używam słuchawek, która całkowicie zakrywają uszy. Po prostu takie lubię, czuję się w nich dobrze, no i dają takie poczucie “mocy”, zapewne swoimi gabarytami. No i nie mam wrażenia, że męcze uszy, więc spokojnie.

Czytam o modelu HD201 i opinie są różne: od skrajnie pozytywnych do skrajnie negatywnych (no, może nie skrajnie, ale nie bardzo zachwalających). Jedni piszą, że mają niezłego “kopa” muzycznego, inni że bardzo obcinają częstotliwości. Nie jestem jakimś tam audiofilem, więc różnica kilku Hz, nie robi mi różnicy. Generalnie chciałbym spore odgrywanie niskich tonów, bo tego mi brakowało w poprzednich słuchawkach. :slight_smile:

A może słuchawki firmy Creative Fatal1ty ?:>

Creative Fatal1ty - czytałem o nich dość sporo i w większości przypadków, odradzano je. Nie są warte swojej ceny (podobno) oraz ich główny mankament - kable. Są cienkie i łatwo się przecierają. Więc jak dla mnie, to wystarczy ten jeden mankament i słuchawki spisane na straty.

Nadal najlepsza propozycja, podana przez Wolfgara to Sennheiser HD201. :slight_smile: Szukam jeszcze na własną rękę czegoś podobnego do tego modelu. :smiley:

Witam.

Używam słuchawek Sennheiser model HD202 oraz PC30.

Mogę tę markę z czystym sumieniem polecić.

Zarówno model zamknięty jak i otwarty spełniają moje oczekiwania.

HD202 jak chcę spokojnie posłuchać muzyki (nie na PC) a PC30 do

pracy z komunikatorem na komputerze.

Oczywiście w Twoim wypadku należałoby pomyśleć o modelu HD201.

Odświeżę kończąc zarazem temat, aby nie został on urwany. Należą się też podziękowania. :slight_smile:

Po pierwsze, to dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy się wypowiedzieli.

Po drugie, znalazłem i stałem się posiadaczem słuchawek, jednak o dzwio żadnych z wyżej wymienionych. Wyszedłem z założenia, że chcę słuchawki z mikrofonem do 150 złotych, a skończyło sie na kupnie za ponad 160 złotych samych słuchawek Creative Aurvana Live!. Nie żałuję, wyglądają tak, jak grają czyli pięknie. :slight_smile:

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Rafał©