Słuchawki z mikrofonem do gier do 100 zł


(8radek8) #1

Jak w temacie.

Chcę kupić słuchawki z mikrofonem, ale maks do 50 zł, czy znajdzie się coś w "miarę porządnego" ? Co możecie polecić ?


(Ascent) #2

50zł to za mało na taki zestaw…

Najtańsza w miarę dobra propozycja:

Maxell Retro DJ + Zalman ZM-MIC1


(8radek8) #3

Mam jeszcze 2 pytania:

  1. Czy lepsze jest kupienie słuchawek bez mikrofonu i dokupienie mikrofonu osobno np. zalmana ? Czynie ma to żadnej różnicy ?

  2. Na co szczególnie patrzeć przy parametrach słuchawek ? Jakie minimum powinny mieć w miarę dobre słuchawki ?


(lordjahu) #4
  1. Jak będziesz głównie do gier korzystał to opcja z mikrofonem się bardziej opłaca, a jak tylko do pogaduszek kupuj oddzielnie :slight_smile:

  2. Czasami marka daje już sama w sobie sporo informacji. Styki, jakoś wykonania, bitrate dźwięku, wygląd :slight_smile:


(8radek8) #5

Ok, dzięki. A czy te słuchawki http://allegro.pl/sluchawki-creative-fa … tabsAnchor do słuchania muzyki będą też dobre ? Chodzi mi o czystość dźwięku i basy.


(lordjahu) #6

Tu masz reckę - http://4gamers.pl/?s=recenzje&recenzja=15

Wg mnie dobry sprzęt w rozsądnej cenie :slight_smile:


(Ascent) #7

Nie będą powalały jakością przy słuchaniu muzyki, do gier też nie są znakomite (no może jedynie w ilości basu, jednak jest go “zbyt dużo”). Nie zgadzam się z opinią @lordjahu, że jest to dobry sprzęt - jest wyłącznie przyzwoity jak na swoją cenę.

Za te ~100zł możesz mieć podane wyżej Maxelle i mikro Zalmana (czyli tyle samo co HS-800). Słuchawki grają kilka klas wyżej od tych Creative (mają przetworniki z Brainwavz HM3). Problemem może się jedynie wydawać oddzielny mikrofon, jednak po dobrym przymocowaniu do kabla będzie się go wygodniej używało niż z typowego mikrofonu w słuchawkach do gier. Osobiście posiadam ten mikrofon i sprawdza się znakomicie, bardzo dobra jakość za niską cenę. A tutaj jeszcze małe porównanie tych słuchawek: http://forum.cdaction.pl/index.php?app= … ntry=40840


(Ja$) #8

Witaj kolego,

Ja polecam Ci takie jakie sam kupiłem za “kilka groszy”:

http://tronix.net.pl/sluchawki-natec-be … -p381.html

http://www.ceneo.pl/1677035

Zalety: tanie, lekkie, zamszowe nakładki na słuchawkach (w lato pot nie płynie po uszach) przewód podłączeniowy dochodzi z jednej strony w miękkim w oplocie (siateczka - jakiś plastik - nie elektryzuje się), wymieniam to jako zaletę bo przewód igelitowy zawsze po pewnym czasie mi się utwardzał, pękał i ukręcał, wyposażone są niezły mikrofon i dają “dobry odsłuch” muzyki.

Słuchawki posiadają na przewodzie regulator poziomu dźwięku nie jest on najwyższych “lotów” choć spełnia swoje zadanie. Warto je wziąć pod uwagę zwłaszcza jak ktoś chce tanie niezłe słuchawki.

Pozdrawiam.


(8radek8) #9

Ok, dobra to odpuszczę sobie te creativy, i jeszcze jedna sprawa. Bo na innym forum podali mi taki zestaw: sennheiser hd201 + mikrofon.

Co o tym sądzisz ?


(Ascent) #10

Sennki w niskiej cenie nie są demonem jakości i grają klasę niżej od Maxelli, ale najgorsze też nie są. Według mnie to średni wybór (lepszy od tych Creative). Można się też przyczepić do ich wyglądu, mnie nie urzekają :smiley:


(8radek8) #11

Ok, dzięki. Zdam się na ciebie i kupię Maxelle :smiley:


(Tomaszruszczak) #12

Ja Ci mogę polecić Superlux HD-681


(8radek8) #13

_ ziomalx1 _ teraz to mi mocno namieszałeś :smiley: Po twoim poście zacząłem czytać o tych słuchawkach. Niewiem teraz czy wziąść maxell’e czy te superluxy :frowning: _ Ascent _ czy wiesz coś może na temat tych superlux-ów ?


(Ascent) #14

Tak słyszałem dobre opinie o tych Superlux’ach. Też polecałem ten model kilkakrotnie (jednak w tym temacie nie o nich nie pisałem bo są trochę droższe). Jeśli będziesz użytkował słuchawki tylko w domu to możesz do nich dopłacić, bo na dworze bym się z nimi nie pokazał. :slight_smile:


(8radek8) #15

Będę używał tylko w domu :slight_smile: Dzięki za pomoc.