Słuchawki z mikrofonem - podłączenie krzyżowe


(Batory7) #1

Szukam i czytam od dwóch godzin i nie znalazłem rozwiązania, mam taki problem - w komputerze mam z tyłu wejście na mikrofon i słuchawki i jak podłącze słuchawki z mikrofonem to działają tylko słuchawki ! natomiast jak podłącze do wejść z przodu komputera to działa tylko mikrofon, jak to rozwiązać? czy to jest czysto techniczny błąd że podłączyli w tylnych wejściach tylko słuchawki a z przodu mikrofon , czy jakiś problem w driverach?


(towerone) #2

Sprawdzałeś ustawienia karty dźwiękowej? Czy wejście pod które podłączasz mikrofon z tyłu na pewno jest ustawione na mic in, a nie na np. line in?

Jeśli chodzi o przód, to możliwe, że masz nie podłączone przewody z płyty głównej od wyjścia line out do tego przedniego panela. Zdejmij obudowę i sprawdź.


(Batory7) #3

a gdzie te ustawienia znaleźć? przekopałem kompa i nie znalazłem. A co do zdejmowania obudowy to jutro planuje odkurzanie kompa to będe rozkręcał i sprawdze... tyle tylko moge napisać że tak było od nowości w tym egzemplarzu i w poprzednim tęż, bo po miesiącu wymieniałem w sklepie na drugi. Jeszcze wyjaśnienie - z przodu działa mikrofon więc musi być podłączone a z tyłu działają tylko słuchawki i lipa bo nie sięgają mi wtyczki żeby podłączyć jedno tu a drugie tam :frowning:


(towerone) #4

Ustawienie te powinieneś znaleźć w panelu sterowania, nie wiem jaką masz kartę dźwiękową, szukaj czegoś co ma w nazwie audio menadżer być może coś z Realtek. Często też ikona ustawień menadżera audio znajduje się w zasobniku obok zegara.


(Batory7) #5

zerknij sam gdzie tego szukać


(towerone) #6

W panelu sterowania widzę Menadżera efektów dźwiękowych, sprawdzałeś tam?


(Batory7) #7

nic tam niema... ustawienie przestrzenne dźwięku i itp.


(towerone) #8

A jaką masz płytę główną?

Teraz zauważyłem, że na Twoim screenie widać ikonę Realtek (taka niebieska z żółtym punktem od którego rozchodzą się fale) tuż obok zegara. Wejdź w nią tam powinny być wszystkie ustawienia, posprawdzaj je.


(Batory7) #9

znalazłem to

ale to środkowe wyjście jest nieaktywne i klikałem różne kombninacje nic nie pomaga


(towerone) #10

W momencie gdy zmieniałeś ustawienia w tym oknie miałeś podłączony mikrofon i słuchawki z tyłu. Możliwe, że było nieaktywne bo nie wykrywało połączenia.


(Batory7) #11

jest podłączona wieża, zaraz ją odłącze i sprawdze jeszcze raz, i bez zmian odłączyłem i dalej nic... kończe na dzisiaj tą zabawe, jutro rozkręce obudowe to zobacze czy jest podłączone przednie wyjście na słuchawki.


(towerone) #12

Podłączałeś słuchawki i wieżę jednocześnie? Podłącz z tyłu jedno urządzenia wyjściowe audio (wieża lub słuchawki) oraz mikrofon i wtedy próbuj konfigurować tak żeby oba urządzenia działały.