Słuchawki z mikrofonem -problem

Hej. Właśnie kupiłem słuchawki z mikrofonem i nie wiem jak zrobić żeby działały. Podłączam oczywiście do wejść wg kolorów (nawet próbowałem różnych kombinacji) i tylko słuchawki działają jak podłączam tam gdzie głośniki, natomiast mikrofon nie reaguje. Sprawdzałem w rejestratorze dźwięków i nie nagrywa się nic:/ Jak to naprawić??

stery do karty dobre wgrane? windows XP? SP2?

Panel Sterowania->Dżwięki i urządzenia audio->Głos->Testowanie sprzętu

Włącz mikrofon jako urządzenie do nagrywania

Ja mam podobny problem, u mnie przestaje działć mic po wgraniu SP2. Mam XP HE. Problem na tyle wkurzający że nie moge narazie sie z nim uporać. Karta VIA AC’97, mostek 82C686B :frowning: .

Próbowałem nawet w Microsofcie, powiedzieli żeby stery wgrać…ale to nic nie daje, nawet nowe nie pomagają. Teraz scaliłem XP z SP2 zobaczymy po reinastalacji, może pomoże.

A poczytać dla własnego systemu i kombinować.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … setup.html

Dorba mam rozwiązanie. Jakby się komuś przydało (Hashi) czytaj jak: Mam tą samą kartę i usunąłem sterowniki dźwięku wszystkie (wcześniej miałem AC97) i w start>mój komputer>ppm>właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń>kontrolery dźwięku, wideo i gier i tam usunąłem ten AC97. Później tylko zainstalować wystarczyło Drivers Via Ac’97 Enhanced Audio Video Controller i wszystko działa, mikrofon, słuchawki itd. I nie trzeba regulować ani ustawiać mikrofonu i jego głośności bo odrazu jest dobrze.