Słuchawki za 200-250 zł


(Cristian) #1

Tak jak w temacie z tymże kompletnie się na tym nie znam, więc jakbyście mi mogli wytłumaczyć co i jak to byłbym wdzięczny ^^. Słuchawki będą mi służyły w większości do słuchania muzyki od czasu do czasu do rozmowy na Skypie i do gier.


(boger) #2

(Konrados1906) #3

a ja Ci te polece KOSS SB40 http://www.ceneo.pl/1636944


(Cristian) #4

konrados1906 mikrofon mam własnej produkcji xD i przy słuchawkach mi jest zbędny. Zresztą będę dziko w sql wyglądał słuchając muzy z mikiem xD


(Konrados1906) #5

aha no to skoro bez "mika" to moja propozycja brzmi {niestey wykraczam poza twój budżet ale niewiele} Sennheiser HD 555 http://www.ceneo.pl/;01568320-10.htm

tu masz recenzje:

HD 555 to pełnowymiarowe, nauszne słuchawki przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego. Poduszki oraz wewnętrzna część pałąka wyłożona jest grubymi gąbkami wyściełanymi welurem przez co wrażenia dotykowe są bardzo dobre. Przewód sygnałowy wychodzi z lewej słuchawki. Ponoć wewnątrz wyłożony jest powłoką kewlarową dla jego wzmocnienia.

HD 555 zaprojektowano tak, by całe małżowiny uszne mieściły się w ich wnętrzu. Wielkość pałąku regulowana jest po obu stronach w odstępach co kilka mm.

Słuchawki wykonane są z duża dbałością, a do ich budowy użyto materiałów wysokiej jakości. Tworzywa sztuczne są masywne i twarde. Siateczka zakrywająca nauszniki od zewnątrz jest metalowa. Całość wygląda bardzo elegancko, choć osobiście wolę sprzęt w czarnym kolorze. Jednak w przypadku omawianych słuchawek srebrne elementy nie przeszkadzają zbytnio i nie ujmują im estetyki. Dodam też, że na rynku dostępny jest model HD 555 z błękitnymi wstawkami zamiast srebrnych.

Słuchawki noszą się wyśmienicie, bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy. Miękkie poduszki przylegają szczelnie nawet jeśli słuchacz nosi okulary. Konstrukcja jest dość lekka, zatem nawet wielogodzinne słuchanie nie spowoduje dyskomfortu.

Jeśli ktoś uważa, że ciepły, powolny bas jest zjawiskiem poprawnym to zwyczajnie błądzi. Owszem, taki rozlazły dźwięk może się podobać, co też nierzadko czyni, jednak nie można uznawać go za wyznacznik jakości.

Pasmo rozciągnięte jest szeroko, a dźwięk jest bardzo dynamiczny. Niskie rejestry pasma są piekielnie szybkie, szczegółowe i dobrze kontrolowane. Chociaż jak dla mnie bas jest zbyt mocno podbity (szczególnie w okolicy 40Hz) i mam wrażenie jakbym był przez niego atakowany. Wielu osobom z pewnością taki dźwięk przypadnie do gustu, ja jednak u źródła mocno skręcam pokrętło niskich tonów. Po zmniejszeniu basu HD 555 grają praktycznie liniowo w całym zakresie. Tony średnie są bardzo dobrze zaznaczone, są też bardzo szczegółowe i niezwykle dynamiczne. Góra pasma również usiana jest dużą liczbą detali, nie jest też przede wszystkim męcząca nawet przy wysokim poziomie wysterowania.

Dźwięk jest dość naturalny, a scena ulokowana jest z przodu co w tej klasie słuchawek nie jest czymś niezwykłym. Znakomite jest też oderwanie źródeł pozornych od słuchawek. Nie czuje się, że dźwięk wydobywa się z dwóch konkretnych miejsc. t080.png

a tańsze :

SONY MDR-XD300 http://www.ceneo.pl/143243

Sennheiser HD 477 http://www.ceneo.pl/68353

Koss TD 85 http://www.ceneo.pl/234243

Sennheiser EH 350 http://www.ceneo.pl/427584


(M Ankiewicz) #6

STEELSERIES Siberia, widziałem i używałem różnych słuchawek, te pasują mi w 100%. WYGODA, WYGODA i jeszcze raz wygoda. Używam i jestem cholernie zadowolony. Ten "pałąk" to mistrzostwo jeżeli chodzi o dopasowanie słuchawek do łba.

Btw. słuchawki niby dla graczy, ale na jakość muzyki nie narzekam + fajny, przypinany np. do koszulki mikrofon