Słychać dźwięk podłączania urządzenia w trakcie pracy

(system) #1

Witam. Mam dosyć nietypowy problem w moim laptopie ( Acer 5315) podczas normalnej pracy słychać dźwięk jakby ktoś podłączał/odłączał jakieś urządzenie...pomimo tego że nic nie włączam pod USB. Dzieje się czasami (kilka razy w tygodniu) bez względu na to czym mam coś podłączone pod USB czy nie mam....Z laptopem nic złego się nie dzieje, działa normalnie ale zastanawia mnie skąd ten dźwięk się pojawia??

(Fokal) #2

A masz coś na liście "bezpiecznego usuwania sprzętu"?

(system) #3

Ja mam tak samo w stacjonarnym kompie,ale żadne urządzenie się nie pojawiło w BEZPIECZNE USUWANIE SPRZĘTU ani w menadżerze urządzeń.

(system) #4

:smiley: nic się nie pojawia...normalnie jakby duchy były :smiley: :stuck_out_tongue:

(Fokal) #5

Zmierzałem do tego, że być może laptop w celu oszczędzania energii mógł wyłączać, a później włączać napęd cd/dvd, który w wielu przypadkach jest widziany jako urządzenie usb. Na próbę przeglądnął bym opcje zasilania oraz bios i ustawił żeby żadne urządzenie nie mogło być wyłączane automatycznie.

(system) #6

Ten Bios to jest tak ubogi że tam nic nie da się ustawiać praktycznie prócz kolejności bootowania... w opcjach zasilania mam tylko żeby wyłączał dysk po 3 minutach...ale wtedy nie powinien wydawać dźwięku (mam xp home)