SmartDNS na FUNBOX (orange) + switch

Witam,

mam dwa pytania odnośnie routera od neostrady FUNBOX.

 

  1. Czy da się ustawić smartDNS na nim? Pola od DNS są “wyszarzone” i nie można nic wpisać. Czy da się jakość to obejść?

  2. router ma niby 4 wyjścia LAN, przy czym jedno jest tylko dla tunera. Chciałbym dokupić switch . Mam pytanie jak go podłączyć. 

Router ma wyjścia 10/100, switch chciałem kupić 10/100/1000 i zrobić taka konfigurację:

Router 1-switch- PC+ tv+konsola + android box; Router 2 - tuner; Router 3 - pokój gdzie nie sięga WiFi; Router 4 -wolne

Czy w tej konfiguracji Multimedia z PC będą szły pełną prędkością (1giga) czy to nic nie da?

Z góry dziękuję za pomoc

Marek

                                                                                                                                                      

Na livebox 2.0 nie można zmieniać więc w przypadku Funbox na pewno będzie tak samo. Możesz ustawić indywidualne DNS w samym TV.

Switch możesz dokupić. Ograniczenie szybkości będzie po stronie routera. Te urządzenia, które będą podłączone pod gigabit z taką szybkością będą działać. Gdy będziesz przesyłał pliki między urządzeniami za pośrednictwem routera i switcha to szybkości będą max 100Mbps.

Przed zakupem takiego switcha sprawdź w specyfikacji czy urządzenia obsługują 1Gb. W komputerach to standard ale już w laptopach czy TV nie.

@Longhorn2009 dziękuje za odpowiedź. TV chyba nie ma !gb, ale TV box ma, tak więc przyda się do streamowania z PC.