Smartfon do 650 zł

Cześć.

Nie jestem aż tak wymagający jeśli chodzi głównie o smartfony. Kilka rozmów, kilka sms i czasami do sprawdzenia maila.
Nie za bardzo chce mi się zmieniać smartfona ale żółte przebarwienie widać już na ciemnym kolorze.

Szukam smartfona do maks 650zł (obecnie tylko tyle mam ).

Wymagań nie mam wygórowanych:

  • Najlepiej 5.5cala (nie mniejszy).
  • Dobra jakość rozmów ( tak żebym słyszał kogoś dobrze a on mnie ).
  • Android 9 (yyy chyba coś się znajdzie ?)
  • LTE.

Edit.

Obecnie mam Xiaomi Redmi 6A, który działa poprawnie ale estetycznie nie za bardzo przez te przebarwienie.

1 polubienie

Jak gwarancja się skończyła i wodoszczelność już wzionęła ducha; to można poeksperymentować z wymianą obudowy na własną rękę?

Jak niby ludzie dają radę wymieniać baterie wlutowane, to czemu nie i obudowę (jak nie da się jej wyczyścić).

Redmi 6A mam równo rok.
GW jeszcze jest ale nie wiem czy mi uwzględnią taką usterkę bo nigdy mi nie upadł, nie ma żadnej ryski (wygląda jak nowy ) .
Znajomy mówi że powiedzą ci że uszkodziłeś mechanicznie lub “zalałeś” smartfota i możesz ich pocałować w … .

Więc chcę kupić zastępczy a z tym między czasie powalczyć z sprzedawcą o GW :slight_smile: .

Ten wygląda przyzwoicie.

Porównanie z Twoim:
https://komorkomania.pl/vs/26553,xiaomi-redmi-6a,27514,redmi-8

1 polubienie

Mam i polecam.

Cześć.

Jak długo masz i czy nie ma takiego przebarwienia?
Głównie widać takie żółte przebarwienie po lewej stronie w kształcie łuku ( w moim przypadku tak jest) .

Po za tym. Byłem dziś w RTV euro AGD spytać o GW. Do obsługi klienta była za długa kolejka, więc poszedłem spytać tych co stoją i doradzają lub jak kto woli wciskają . Babka mówiła że jeśli to wada “producenta” to poleciła mi załatwić przez Xiaomi bo przez nich znacznie dłużej trwa (mówiła że wie z doświadczenia).

1 polubienie

Mam dopiero kilka dni, więc ciężko powiedzieć. Nigdy nie miałem na fonach problemu z przebarwieniami.

Hmm, miałem kilka xiaomi i nie było takiego problemu.

1 polubienie

W Redmi 5 Plus jest to samo.

1 polubienie

Napisałem do serwisu Xiaomi.

Najważniejsze, że nie na forum “MIUI”; wywalili by, że niby z 1000 wątków już jest (co innego, że wszystkie w dziale kosz z brakiem odpowiedzi - bo to nie o oprogramowaniu).

Tam nawet jak wkleisz screenshota, że szukałeś w ich wyszukiwarce dany temat to twierdzą, że już był i dają warna. Dlatego MIUI community to zagraniczne (global) najlepiej.

Też mam Redmi6A ponad rok czasu i żadnych problemów. Moja siostra również. Oboje kupiliśmy w RTV Euro ADG. Smartfony wciąż jak nowe

Eee miał może ktoś z was motorola moto g5s

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/redmi-8-vs-motorola-motog5s/
Jak chcesz, ale 7.1 to trochę jednak starszy system.

To akurat nie dla mnie :wink: (bez wnikania dla kogo ). Czytam tylko negatywne (?) opinie a te na mgsm są tak rozpisane że, no nie wiem co . Dlatego pytam czy ktoś miał i może napisać krótko wady .

A może LG G6?

Pożyczyłem kasę od brata i wziąłem :

Smartfon super, będzie mi służył jako główny a Redmi 6A będzie zapasowym (do pudła i szuflady).
Motorola moto g5s kupiłem za 120zł, siostra nie marudzi więc jest dobrze.

Tematu nie chce zamykać bo teraz szukam smartfona do pracy.

Budżet mały bo max na używany to 300zł .
Wymagania jakie mam to 5 cali i Android 8 lub 8.1

Będzie dobry do pracy Meizu M6T lub Honor 9 Lite?

Po za tym.
Miałem (mam) Asus Zenfone 3 max 3GB/32GB zaliczył X bliskich spotkań z ziemią, betonem aż ekran dotykowy przestał działać ( ekran dotykowy jest cały, tylko 1 ryska).

Ostatecznie wygrał Honor 9 Lite w cenie 175zł .