Smartfon wyłącza domową sieć Wi-Fi

Od czasu, kiedy moja siostra kupiła smartfona, za każdym razem, gdy za jego pomocą połączy się z domową siecią Wi-Fi, ta sieć przestaje działać na komputerach. Na laptopie z Windows 7 rozłącza się i nie można połączyć się ponownie a na komputerach z Windows XP całkowicie znika z listy dostępnych sieci. Pomaga jedynie wyłączenie na chwilę routera. Nie ma znaczenia czy komputery były włączone czy nie - połączenie z Wi-Fi na smartfonie automatycznie rozłącza laptopy.

 

Router to TP-Link WR340G a smartfon to LG Swift 2. Sieć jest zabezpieczona. Jakie ustawienia w laptopach, routerze lub smartfonie trzeba sprawdzić, by wyeliminować tę strasznie denerwującą dolegliwość. Tymczasowo zablokowałem smartfona na routerze, by nie mógł się połączyć z siecią domową.

Miałem kiedyś podobną przypadłość, ale polegało to bardziej na tym, że HTC z Androidem podbierał chwilowo internet. Spróbuj na początek przywrócić ustawienia fabryczne telefonu. Sprawdź czy są dostępne aktualizacje, możliwe że to jakiś błąd w OS. Upewnij się też, że jakaś aplikacja nie wymusza rozłączenia innych komputerów sieci, choć póki co nie spotkłame się z takową. Ostatecznie zresetuj router do ustawień fabrycznych, może po prostu ma jakąś zwieszkę i nie ogarnia jakimś cudem wielu połączeń.