Smbios.dat, smbios.eps, d3d8caps.dat -> co to jest?

Cześć,

Przeglądając folder C:\Windows\System znalazłem ww. pliki, które zainstalowały się tam kilka dni temu bez mojej wiedzy lub chęci. W dacie ich pojawienia się w folderze systemowym nie były instalowane programy, aplikacje; komputer był natomiast w sieci. Przeskanowałem te pliki NODem + na stronie ‘virusscan.jotti.org’. Żadnej zarazy nie wykryto. Z tego co znalazłem na ich temat na ‘guglach’ trudno jakoś wywnioskować co to jest i czego dotyczy.

Otworzyłem te pliki w notatniku - oto co w nich siedzi:

Jeśli chodzi o ten ost. plik, to nie zmieścił się cały. Ale dalsza treść jest utrzymana w klimacie j.w. :smiley:

Czy ktoś kiedykolwiek miał styczność z takimi plikami?? Skłaniam się ku wywaleniu tego z systemu.

Proszę Was o opinię.

Zobacz, czy owe pliki nie są skojarzone z jakimś programem :slight_smile:

Dla pewności wklej jeszcze logi z HijackThis i Silent Runners

No w ‘Program Files’ nie ma żadnego programu, z którym można byłoby powiązać te pliki (tak jak napisałem, w dacie ich pojawienia się w folderze systemowym nie były instalowane żadne programy/ aplikacje). Sprawdziłem dodatkowo C:\Windows, C:\Windows\Dane aplikacji, C:\Windows\Temp - nigdzie nie ma pliku o zbliżonej pieczęci czasowej.

Log HJT był analizowany jakiś tydzień temu (i to nawet na tym forum :-D). Ponieważ nic się w nim od tego czasu nie zmieniło, nie wklejam go.

Poniżej natomiast log z Silent’a: