Śmierć Mininova.org


(Onegumas) #1

Czy ktoś oprócz mnie czuje dzisiaj duży smutek z powodu "śmierci" serwisu mininova.org?? Dlaczego dobreprogramy.pl nie zamieściły dużego artykułu o tym?? Jednak jest to bardzo ważna strona w internecie....była.


(Longhorn2009) #2

Strona dobreprogramy.pl jest stroną o legalnym oprogramowaniu, a witryna mininova.org była pełna pirackiego oprogramowania (nie interesuje się tym, ale prawdopodobnie z tego powodu została zamknięta, podobnie jak odsiebie i inne). Tak więc trudno wymagać aby wspominać 'miniovę' na stronie o takiej tematyce, ale to tylko moje zdanie :wink:


(skrzek) #3

to akurat podobnie jak w zatoce piratów - o której także tu było głośno...

a od dnia dzisiejszego na mininovej piratów nie uświadczysz... "wyparowały"...


(Onegumas) #4

A dlaczego na dp zawsze jest o problemach piratebay? Mininova jest chyba drugą stroną pod względem odwiedzin wśród stron z torrentami. Na tej stronie były różne rzeczy - nielegalne jak i legalne. Ja na przykład wrzuciłem tam kolekcję dodatków do Obliviona co było jak najbardziej legalne a i tak to usunęli. ;(


(Legia 87) #5

jakoś o stronie The Pirat Bay był news.


(Onegumas) #6

Czy usunięcie wszystkich archiwalnych postów z forum dp i (załóżmy) wszystkich programów na inne systemy operacyjne niż rodzina windows nie spowodowałaby tego że strona umarłaby? Istniałaby ale to nie jest to samo. I tak jak pisałem, nie ma wcześniejszych torrentów które były legalne - w kategorii gnu/linux było ok 900-1000 torrentów. Oczywiście to mały procent ale ściągnąłem sobie tam sabayona czy ubuntu.


(andrzej928) #7

No cóż szkoda, kolejnego polskiego serwisu nad którym ktoś pracował przez tyle lat ;/

Ale z tego co widzę to strona zupełnie nie padła nadal coś się na niej pokazuje, tylko pewnie był kompletny format serwerów z plikami ;/ Trzeba korzystać z zagranicznych serwisów :frowning:


(Onegumas) #8

No właśnie chodzi o to że to jest zagraniczny serwis...


(Asterisk) #9

Jest to serwis holenderski.

Dostali sądowy nakaz usuniecia nielegalnych treści i tyle.

Przecież nie oznacza to śmierci serwisu.


(Onegumas) #10

Wyczyszczenie serwisu z archiwalnych plików torrent nie ma sensu. Było tam dużo treści nie chronionych prawem autorskim.