SMPlayer - problem z odtwarzaniem DVD z dysku


(sensu) #1

Skopiowałem płytę do folderu na dysku, otwieram program SMPlayer, klikam:
otwórz, płyta -> DVD z katalogu, wybieram odpowiedni folder, klikam ok
i nic się nie dzieje. Na pasku u góry widać tylko tytuł filmu, ale nic się nie wyświetla. Czas filmu na dole pokazywany jest jako 00:00:00/00:00:00.

Dodam tylko, że odtwarzanie z płyty działa, a także odtwarzanie pojedynczych plików ze skopiowanego filmu, jednak uniemożliwia mi to korzystanie z menu (wybór scen itd).

Dlaczego tak jest i jak to naprawić?


(Bogdan_G) #2

Może zmień silnik multimediów na mplayer?


(sensu) #3

Nie mam tu żadnego wyboru.


(Bogdan_G) #4

Co to za wersja? U mnie jest przedostatnia. Teraz pobrałem ostatnią i dokładnie mam takie same ustawienia.
Wersja portable 32 bit: https://www.fosshub.com/SMPlayer.html/smplayer-portable-17.5.0.0.7z
To link ze strony producenta.


(sensu) #5

To starsza wersja 15.9.0.

Sprawdziłem 17.5.0.0, jest w niej do wyboru silnik. Domyślnie ustawiony jest mplayer, ale niestety program zachowuje się identycznie.


(Bogdan_G) #6

A ten film dvd, które nagrałeś na komputer, to nie był zabezpieczony?


(sensu) #7

Nie wiem, jak sprawdzić?


(Bogdan_G) #8

Skąd masz płytę z filmem?


(sensu) #9

Dostałem na prezent.


(sensu) #10

Udało mi się ominąć problem. Ściągnąłem Media Player Classic Home Cinema 1.7.11 i w nim działa tak jak chciałem - bez płyty.


(Bogdan_G) #11

Kupione filmy mają zabezpieczenia przed kopiowaniem. Możesz wkładać do napędu i odtwarzać, ale nie będę ciebie uczyć, jak kopiować zabezpieczone płyty, albo usuwać zabezpieczenia. To narusza licencję. Pewnie, że to się kłóci z prawem do posiadania kopi zapasowej.
Sam 10 lat temu zabezpieczałem się z grami playstation, bo miałem ze setkę, a chciałem je zabezpieczyć i od razu przekonwertować na bin/cue. Przerabiałem to. Teraz mam sporą bibliotekę dla pSX. A z playstation pozostał bios.


(sensu) #12

Powiem Ci, że ten MPC-HC jak widać nie patrzy na zabezpieczenia i na tyle dobrze działa, że po prostu chyba zrezygnuję z tego SMPlayera.
Wolę oglądać w ciszy bez żadnego buczenia napędu, poza tym oglądając z płyty nie lubię jak po wznowieniu filmu trzeba czekać aż napęd ponownie ruszy.