Smsy z Holandii do Polski

(Sagemv) #1

Po 1 to WITAM WSZYSTKICH (ponieważ jest to mój 1 post na tym forum :slight_smile: )

Jakiego operatora wybrać (Holenderskiego, bądź Polskiego (chociaż wątpię żeby Polskiego bo ten roaming :frowning: )

Chodzi mi o jak najtańsze sms`y (najlepiej za free)

słyszałem coś o vodafone ale nie wiem czy to jeszcze jest aktywne (te 200 sms`ów do wszystkich na świecie i 800 do wszystkich w Holandii)

Dzwonić będę bardzo mało (raczej będę korzystał z komunikacji smsowej)

Bardzo proszę o odpowiedź.

(Aleksander) #2

Może nie do końca SMS, ale rozważ połączenia głosowe. Zainteresuj się http://rebtel.pl . Kupujesz w Holandii prepaida z najtańszą lokalną taryfą i rejestrujesz go w Rebtelu. Koszt połączenia do Polski równa się wtedy cenie połączenia na stacjonarny numer w Holandii + 0,027PLN (niecałe trzy grosze) za minutę na stacjonarne, lub 0,408PLN na komórki. Gdyby Ci nie przeszkadzało, a usługa odpowiadała Twoim potrzebom, możesz przy rejestracji podać mój kod 0396891129, dostanę wtedy bonus - 10$ na rozmowy :slight_smile:

(Sagemv) #3

nie zbyt rozumiem ten rebtel.pl (trochę dziwne to dla mnie) ponieważ muszę kupować jakąś kartę w Holandii zarejestrować się na rabtel.pl i później płacić nie tylko firmie rabtel ale także operatorowi :-(.

Wolałbym jakiegoś operatora typu: lebara, KPN, vodafone, t-mobile, gdzie wkładam kartę SIM i piszę (ja bardzo mało dzwonię tak max 3min. na tydz.). Proszę o dalsze propozycje.

(Aleksander) #4

OK, rozumiem, że nie chodzi o względy finansowe, tylko zwyczajnie wolisz komunikować się przez SMS a tu Ci nie pomogę. Wracając do rebtela - nie ma w tym nic dziwnego (na poczuciu typu "dziwne to, nie rozumiem" zarabiają telekomy :wink: ). Żadnej karty w Holandii nie musisz kupować, możesz zarejestrować własny numer telefonu (można zresztą dopisać kilka...). Cały myk polega na tym, że połączenie lokalne na numery stacjonarne jest tanie, dlatego będąc za granicą opłaca się kupić kartę SIM lokalnego operatora. Płacisz za połączenie z numerem dostępowym (będąc w Holandii dostaniesz holenderski numer stacjonarny jako numer dostępowy w rebtelu) za lokalne ze stacjonarnym a koszt połączenia międzynarodowego jest w zasadzie pomijalny.

(system) #5

Ja polecam T-Mobile, który w Holandii ma bardzo dobry zasięg i w miarę dobrą ofertę.

W Holandii niestety nie ma rozbudowanych taryf międzynarodowych, więc cokolwiek weźmiesz i tak zapłacisz tyle samo.

Rozmowy to koszt od 20centów do 29centów a SMS od 13centów do 27centów.

Możesz również wziąć ze sobą polską kartę T-Mobile, które będą dostępne od 5 czerwca i podobno połączenia i sms z zagranicy mają być w cenie krajowych.

Pozdrawiam

(Aleksander) #6

A ile kosztuje rozmowa miejscowa - z holenderskiej komórki na miejscowy telefon stacjonarny?

(Sagemv) #7

Też myślałem nad t-mobile ponieważ era będzie rebrendowana (czy jak to się pisze) na t-mobile a ja w polsce mam kartę ery tak tak.

Jeszcze pytanie co z tym vodafone czy on dalej ma te 200 smsów gratis do wszystkich sieci na świecie??

(Gdynia1616) #8

Cześć wszystkim.

Jest jeszcze inny sposób na darmowe smsy i rozmowy do Polski i z Polski za granicę. Kiedy byłam w Londynie znajomi powiedzieli mi o stronie http://zajfon.pl/ . Można z niej wysyłać smsy a nawet dzwonić za darmo! trzeba najpierw obejrzeć reklamę, ale to przecież nie problem. To bardzo proste i całkowicie darmowe, nie wymaga nawet logowania

pozdro