SMSy z komputera przez komórkę


(tomilipin) #1

Cześć,

chciałbym podłączyć komórkę do komputera i wysyłać z niej SMSy pisząc je na zwykłej komputerowej klawiaturze. Potrzebuję zatem programu, który umożliwia komunikację komputera z telefonem i wysyłanie SMSów. Nie chcę wysyłać SMSów przez Internet. Mają iść przez mój telefon.

Kiedyś miałem Siemensa i producent dołączał doń cały pakiet oprogramowania - tam była możliwość wysyłania SMSów pisząc je na komputerze, skąd trafiały do telefonu, który je wysyłał.

Teraz mam Sony Ericsson K750i - niestety w oprogramowaniu producenta nie znajduję takiej funkcji...

F1.


(marcin82) #2

Witam.

Może tutaj coś znajdziesz:

http://www.dobreprogramy.pl/Pakiety-opr ... s,148.html


(E Chorzewski) #3

Cześć,

Mogę ci polecić darmowy program do tego o czym piszesz, bo sam z niego korzystam i bardzo go lubię. Nazywa się MyMobiler http://mymobiler.com/ . Używam go do Omni I. Ale nie wiem czy się nadaje do twojego telefonu,musisz sobie sprawdzić. Jeśli nie to sprawdź oprogramowanie producenta telefonu, czasem jest tam jako jedna z opcji.


(art678) #4

Ten program pasuje dokładnie do twojego telefonu:

http://www.dobreprogramy.pl/MyPhoneExpl ... 12937.html


(E Chorzewski) #5

Chyba się pomyliłeś ten program nie jest do wysyłania sms, raczej do ich synchronizacji.

A co do konkretów. Mymobiler jest do windows mobile więc ci nie wyłapie twojego telefonu. Odpowiedzia na twoje pytanie jest program http://www.dobreprogramy.pl/Sony-Ericss ... 13234.html do twojego urzadzenia.

Ps. Witam na forum :slight_smile:


(Adam Bialek) #6

Jeszcze lepiej pasuje ten:

http://www.dobreprogramy.pl/Sony-Ericss ... 13234.html

edit: surrealista mnie wyprzedził.


(Djkopara) #7

Proszę: http://www.dobreprogramy.pl/SMS-Sender, ... 11738.html


(michel666pl) #8

Zastanawiam się czy korzystałeś kiedykolwiek z MyPhoneExplorer. Otóż można dzięki niemu wysyłać smsy. Piszemy z klawiatury komputerowej, wysyła się z telefonu. Wysłałem niejeden sms przez MyPhoneExplorer przy podłączonych różnych telefonach SE i polecam.

Co do PC-Suite to niewiele korzystałem z niego, ale wysyłania smsów nie widziałem. Aczkolwiek nie mówię że nie ma tej opcji, po prostu nie wypowiadam się jeśli nie mam pewności żeby nie wprowadzać w błąd.


(Damgora) #9

Sony Ericsson PC Suite ma taką możliwość i wbrew temu:

Jest to oryginalne oprogramowanie Sony Ericssona. Może nie było go jeszcze na CD dołączonym do Twojego telefonu, ale pierwszą rzeczą którą powinieneś zrobić szukając oprogramowania to wejść na stronę producenta


(misza_88) #10

ze swojej strony polecam program floAt's, kiedyś jak miałem SE to używałem tego do wysyłanie smsów i bardzo mi się podobał program


(art678) #11

No więc tak: po pierwsze witaj :smiley:

Po drugie: nigdy nie myśl, że znasz jakiś program tylko po przeczytaniu jego opisu, a bez praktycznej jego obsługi bo można się nieźle przejechać.A z tego co napisałeś wynika właśnie, że tak jest. Używam tego programu już prawie 2 lata i przesiadłem się na niego z programu, który proponujesz.Program firmy Sony zły nie jest jednak w porównaniu z MyPhoneExplorer wygląda słabo no i to straszna kobyła. Wysyłanie SMS-ów można zrealizować na dwa sposoby, jeden już ktoś tu podał, drugi to wybranie z listy kontaktu następnie klikamy wyślij wiadomość i już możemy pisać wiadomość. Cały SMS tworzony jest na ekranie komputera.Potem tylko wyślij i załatwione. przeż program można też :

zainstalować i odinstalować program w javie oraz go włączyć i wyłączyć.

Jedynej funkcji programu której mój K550 nie umie wykorzystać , to robienie zrzutów ekranowych :frowning:


(Myra 45) #12

MyPhoneExplorer jest bardzo lekkim i przyjemnym programem, sam korzystałem z niego bardzo długo głównie w celu wysyłania SMS.


(tomilipin) #13

Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu :slight_smile:

Poczytałem opisy tych programów i wyglądają na bardzo zachęcające. Nie chcę jednak instalować każdego z nich tylko po to, żeby sprawdzić czy któryś potrafi łączyć się z telefonem przez Bluetooth. Otóż to właśnie byłoby moje małe marzenie - realizować wysyłkę SMSa bez kabla. Można?


(Damgora) #14

Przez Sony Ericsson PC Suite wysyłałem już sms-y z kompa mając połączenie bluetooth


(art678) #15

http://www.dobreprogramy.pl/MyPhoneExpl ... 12937.html

potrafi

odbierać, wysyłać smsy

rozpoczynać i kończyć rozmowy (jak masz bluesoleil i odpowiedni sprzęt możesz nawet ustawić aby komp robił za słuchawki z mikrofonem)

instalacja i deinstalacjia programów javy [nie wszystkie modele] oraz uruchamianie i zatrzymywanie ich

synchronizacja daty i czasu z zegarem atomowym

wszystko przez BT

nie potrafi [w stosunku do Sony Ericsson PC Suite]

tworzyć i wysyłać MMSów