Smuga na ekranie Samsung RF511

Witam,

Podczas korzystania z laptopa zauważyłem, że na moim ekranie pojawiła się smuga, wygląda jak po przeciągnięciu palcem. Na jasnym tle patrząc na wprost wydaje się być przeźroczysto ciemna, natomiast patrząc pod kontem, jest jaskrawa i dużo jaśniejsza od tła ekranu. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wygląda jasnym i ciemnym tle (nie są one najwyższej jakości). Dodam, że stało się to dziś, nie uderzyłem, i nie dotykałem ekranu. Nie jestem w stanie określić co takiego się stało. Liczę, że ktoś z was wie co może być powodem tej smugi i ewentualnie jak się jej pozbyć.

>

Zakładam, że czyściłeś na sucho i mokro ?

Ja swój czyszczę jakąś pianką do ekranów (dostałem z nowym monitorem)

Nie chcę Cię straszyć ale mnie to wygląda zbyt “idealnie” jak na smugę zrobioną palcem.

Ściśnij z wyczuciem ramkę pod tym miejscem (tam nad zawiasem) i daj znać czy ta smuga się powiększa/zmniejsza. Jeśli masz gwarancję to myślę, że warto wysłać laptopa.

Pozdrawiam!

Pewnie czyściłeś matryce :smiley:

Miałem podobnie w dwóch laptopach. Zbyt intensywnie czyściłem i płyn widocznie podszedł pod matryce. Po dniu użytkowania płyn wyparuje. Niestety u mnie ślad został, choć trzeba maksymalnie pod kątem patrzeć ale zawsze jest. No chyba że nie czyściłeś matrycy.

@Xemidra

Przecieram od czasu do czasu, wilgotna ścierką ekran i suchym ręcznikiem papierowym. Miałem wcześniej chusteczki do LCD, ale skończyły się i nie pofatygowałem się po kupno następnego opakowania.

@stream

Nie zmniejsza się ani nie zwiększa, ale wydaje się byc mniejsza od momentu kiedy napisałem post, pod kątem widoczna jest poświata ale patrząc na wprost wydaje się dużo mniejsza.