SO-DIMM DDR PC2700 lub PC3200 - zasadność zakupu

Już usuwałem bo zobaczyłem, ale już napisałeś. :slight_smile:

Maryś, jak po wytężonej pracy, szczyt wykorzystania pamięci oscyluje Ci poniżej powiedzmy 750MB, to wyjmij te stare pamięci, bo tylko spowalniają te nowe.

Adalbert , Stwiedzenie trafne, pod warunkiem, że lapek umie wprowadzić nową pamięć na “obroty” dla niej nominalne (DDR400) a nie jego max to DDR333 (nie chce mi się teraz analizować całego wątku aby te dane wyszukać)

Tak czy siak warto sprawdzić w CPU-Z z jaką częstotliwością i opóźnieniem pracują obecnie pamięci, a jak pracują z jedną kością.

Proszę :

Slot#1 i Slot#2

slot1slot2.th.png

oraz informacja :

z lewej 2 kości : 256MB PC2700 + 1024MB PC3200

z prawej tylko 1 kość : 1024MB PC3200

pamiec12.th.png

Jeżeli w BIOSie możesz coś zmienić by pamięci szybciej działały, to zostaw tylko 1GB, jak nie to 1GB+256MB będzie git.

Właśnie, nic nie widzę w BIOSie.

Poszukam manuala do mojego HP-ka.

PS.

Teraz to już sam nie wiem jak to rozumieć :

screenshot001vc.th.png

No to jak w BIOSie nie da się nic ustawić (może inna kombinacja klawiszy, by wejść do BIOSu z dodatkowymi funkcjami?), a jedna kość 1GB chodzi na niższej częstotliwości niż 400MHz, to poza aktualizacją BIOSa (ewentualnie zresetowaniu obecnego, jeżeli nie ma nowej wersji) z włożoną tylko tą jedną kością 1GB, nie widzę rozwiązania.

jesli płytka od gigabyte to [CTRL] + [F1]

Laptopy nie mają żadnych ukrytych ustawień, jest tyle ile się widzi, a i tak widać nie wiele bo biosy są ograniczone do podstawowych funkcji.

Laptopa masz na i910GML max dla pamięci to 400MHz w trybie DC.

The Mobile Intel® 910GML Express Chipset is optimized for the Intel® Celeron® M processor. The Mobile Intel® 910GML Express Chipset supports up to 2 GB of single channel DDR 333 MHz or dual channel DDR2 400 MHz system memory

http://www.intel.com/products/notebook/ … erview.htm

A Widowsa 7 nie miałeś zamiaru wrzucać?

To laptop HP. :slight_smile:

Adalbert ,

No tak, BIOSa raczej inaczej nie ruszę.

Pozostaje teraz to 1,25GB na 333MHz. Jest OK.

Tobi ,

OK. 400MHz dla DC, ale ja mam teraz single chanel 333MHz.

To by pasowało : ta jedna kość DDR 400MHz ale dla DC potrzeba by dwie.

Coś mi jednak podpowiada, że to raczej nie pójdzie.

Windows 7 ? Tak myślałem, ale nie opłaca się raczej inwestować.

Teraz mam Windows XP HE i do prac biurowych ten notebook mi wystarcza,

a tak musiałbym inwestować w nowy system i drugą kość pamięci.