Socket A?

Czy warto kupować płytę z socketem A?

Czy A wychodzi już z obiegu?

Mam proca A i nie chce mi sie kupowac nowego.

Jakie złacze utrzyma sie na rynku dla semprona i jakie jest najpowszechniejsze/najlepsze?

Chyba sobie już odpowiedziałeś.

PS

Co to za procek ?

Do jakiej konfiguracji kompa ?

Do czego ten komputer ?

Duron 1.2

Radeon 9200

256 Ram

Mój komp do wszystkiego. 8)

Najważniejsze są te pytania:

Czy A wychodzi już z obiegu?

Jakie złacze utrzyma sie na rynku dla semprona i jakie jest najpowszechniejsze/najlepsze?

Ten komp to raczej do nieczego, a nie do wszystkiego, lepiej kup se szybszego procka, a nie plyte główna, albo zmien ta koszmarna karte graficzna!

Nie, Socket A nie wychodzi z obiegu. Cały czas są produkowane do niego procesory (Sempron właśnie), ciągle jeszcze można kupić (co prawda nieprodukowane już, ale bardzo dobre) Athlony XP. Jest więc to bardzo dobre rozwiązanie dla komputerów “ekonomicznych” (tańszych).

Co do pytania o złącza dla Semprona, to są tylko dwa : Socket A i Socket 754. Nowszy jest Socket 754, ale to gniazdo to raczej ślepa uliczka. Chipsety płyt głównych z tym złączem nie oferują np. tak powszechnej już technologii dwukanałowej obsługi pamięci.

Tak więc zapewne długo jeszcze najlepszym rozwiązaniem dla Semprona będzie Socket A.

Nie zupełnie. Z tego co wiem Seprony na Socket A nie są już produkowane. To co można kupić to pozostałości w magazynach. Co do dwukanałowej obsługi pamięci. Semprony 754 mają zintegrowany kontroler pamięci co daje większego kopa niż dual chanel który na Socket A daje marginalny przyrost… IMO najlepszym aktualnie rozwiązaniem jest Socket 754 ew. 939 :slight_smile:

Ta odpowiedź to też do niczego.

Najpierw muszę kupić płytę główną żeby mieć dobrą “bazę” pod semprona, bo jak najpierw kupię proca to moja płyta będzie obcinać jego możliwości.

Karta graficzna to R9200 128/128 i całkiem dobrze mi chodzi, jak na razie nie mam pieniędzy na coś lepszego mądralo, chyba że mi fundniesz. :twisted:

Czy jesteście pewni że Sempron A już nie jest produkowany?

I jeśli tak to przez jaki czas będzie go można spodkać na rynku?

tak szybko nie zniknie z półek :wink: a jak coś to zawsze można zakupic na allegro,

narazie sklepy komputerowe mają sporo tych procków, ale tych popularnych modeli np:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13174

:wink:

Co nie zmienia faktu że Socket A powoli umiera - technika idzie do przodu.

A z kartą ATI 9200 to kolega ma rację wersja raczej biurowa,ale jak Jesteś zadowolony to twoja sprawa.

A jak długo Sempron będzie na rynku sprzedawany - trzeba pytać producenta,zawsze zostaje rynek wtórny i będzie jeszcze kilka lat.

Tak, tylko że 1,5 roku temu 9200 za 365 zł to za bardzo biurowe nie było. :roll:

Szkoda, w takim razie oznacza to że musiałbym kupić Sempka 754 i płytę na raz. :frowning: :?

takie czasy :wink:

niekoniecznie poczytaj ostatni mój post i post JNJN , mozna zrobić tak żęby kupić socket A ale poprostu on wychodzi z użytku, jeżli natomiast nie masz zbyt dużych funduszy to moim zdaniem jedyne rozwiązanie chyba że pozbierasz więcej kasy i kupisz: