Socket AM2 - premiera

(adam9870) #1

Co myślicie o nowej podstawce, testował może już ktoś z Forumowiczów :?

Ja myślę, że zainteresują się nią głównie gracze :slight_smile:

update:

Jakby ktoś chciał jeszcze poczytać to serwis PCWK też trochę napisał :slight_smile:

(Sam Fisher) #2

no tak , ale to drogi bajer ;/

ja się cieszę z tego powodu że obecne co są na rynku procki i plyty główne pod s939 potanieją :slight_smile:

(adam9870) #3

Racja. Ale gracze właśnie biorą zazwyczaj droższe reczy :?

Też jestem z tego powodu zadowolony :slight_smile: I może za kilka miechów jak jeszcze bardziej stanieją ( :stuck_out_tongue: ) to sobie zakupie jakiegoś Athlona 3000+ oraz jakąś dobrą płytę ASUS'a :mrgreen:

(McDracullo) #4

Nic nowego nie wproawadza oprócz pamięci DDR2. Ale nie zmieniono architektury procesora więc nic dziwnego że nie zmieniła się wydajność.

Czy gracze się tak zainteresują to nie wiem :wink: Socket 939 doskonale spełnia swoje zadanie :wink: A AM2 wprowadzona jest bardziej dlatego że firma musi się rozwijać i wprowadzać na rynek nowości... Ja czekam teraz na wprowadzenie procków 65nm od AMD :wink: Tu wydajnośc powinna już znacznie skozczyć.

(Wigrus1) #5

i 4 rdzeniowców :stuck_out_tongue:

prędzej mniejszy pobór prądu i większe możliwości OC :smiley:

Jak dla mnie to ta podstawka to poprostu taki marketing, ddr2 i niby będą wydajniesze :x co jak pokazują testy tak świetnie nie jest. Owszem jest wyższa wydajność, ale nie aż taka oszałamiająca :stuck_out_tongue:

(Zolciak) #6

wigrus ale gdzie wykorzystasz 4 rdzenie. Obecnie 2 rdzenie nie są dobrze wykorzystywane a co dopiero 4. Owszem komfort pracy na 2 rdzeniowcu musi być znacznie lepszy ale powiedzmy gry:

jeden mógłby liczyć fizykę a drugi grafikę lecz po co skoro wymyślili PPU. AM2 to lekka ewolucja. Na rynku nie ma ciekawych pamięci DDR2 nie licząc kilku wyjątków gdzie timmingi są na w miare niskim poziomie. Nowy socket napewno troche nakręci sprzedarz i laicy będą mogli włożyć DDR "2" do AMD :smiley:

(McDracullo) #7

Sami zwiększa zegary.. i będa postępować pewnie tak jak do niedawana Intel... :evil:

Jak ktoś ma kupowac kompa w supermarkecie to jak przeczyta DDR2 obok DDR to weżmie DDR2.. bo ma dopisną to dwa... :wink:

(Canaletto) #8

Teraz tylko czekać, aż ceny Socket'a 939 spadną :mrgreen:

(Sam Fisher) #9

już spadają ;]

(JNJN) #10

AM2 należy dać ostygnąć z pół do roku czasu i wtedy się zobaczy,jedyna pociecha to że np wszystko co 939 spadnie,choć na drastyczne spadki bym tu nie liczył,bo może nie być tak dużo chętnych na AM2.

(adam9870) #11

To do tej pory Intel albo jeszcze AMD wypuści jakąś nową podstawkę i jeszcze do tego jeszcze szybsze procki niż teraz. To wtedy myślę, że nie będzie się tak długo czekać na to aby Sockey 939 staniały :smiley:

Oby :wink: