Softphone VoiP

Witam,

Szukam komunikatora VoIP, który opiera się o konta SIP-owe, idealnie jeśli byłby to program darmowy. Aktualnie korzystam z Zoipera, ale niestety powoduje on sporo problemów, jednak nie mogę znaleźć konkurenta dla niego, który byłby wstanie otwierać przy przychodzącej rozmowie okienko z pop-upem z możliwością otwierania URL.

 

Odpowiada mi X-lite ale nigdzie w nim nie mogę znaleźć, możliwości otwierania URL.

Będę wdzięczny za pomoc.

Grzesiek

Bria desktop API od producenta x-lite?

tSIP: Settings/Contacts, funkcja HTTP query.

Wstawia się adres w którym parametr [number] zostaje później zastąpione przez numer z połączenia przychodzącego.

Nie ma jako takiego popupa z URL-em, ale URL może być wywołany automatycznie lub poprzez przypisanie do któregoś z programowalnych przycisków funkcji HTTP query. Po przypisaniu funkcji do przycisku przyciskowi można przypisać globalny lub lokalny skrót klawiszowy.

 

Druga droga - jeżeli skojarzenie URL z numerem jest lokalne, w książce telefonicznej - wpisanie URL w polu Note, dodanie przycisku typu Contact note, przypisanie skrótu do przycisku. URL w wyskakującym oknie z notatką jest klikalny.

Dzięki za szybki feedback.

 

@drunkula nie mogę nigdzie znaleźć dokumentacji, co posiada ich Bria.

 

@NBCH, dzięki, zaraz pobawię się tym programem.