[SOLVED] Czy instalować najnowsze DX9?


(Leszek Lis) #1

Pracuję pod systemem Win7 64bit. który instaluje DirectX 11, zawierający wcześniejsze biblioteki. Czy skoro DX 9 jest aktualizowany to powinienem go zainstalować ?


(FadeMind) #2

W Windows 7 są biblioteki DX 11 i standardowe DX 9. Warto pobrać zawsze najnowsze wersje DX 9 tym programem . Pozdrawiam :slight_smile:


(Jedras2009) #3

Nie, bo nie osiągniesz takich efektów jak z DX11 :wink:


(Leszek Lis) #4

Widzę, że zdania są podzielone ... Poproszę o głos rozjemczy.


(FadeMind) #5

Nie ma dostępnego instalatora DirectX 11. Są natomiast dostępne aktualizacje dla DirectX 9.0c wymagane przez niektóre najnowsze gry (zresztą, instalator gry sam aktualizuje biblioteki DX w razie potrzeby), które są pisane przeważnie dla DX 9 oraz DX 11. Po za tym tylko najnowsze układy graficzne obsłużą DX 11 Wiki.

Dla deweloperów (programistów, grafików) jest dostępna wersja DirectX 11 SDK (czyli dokumentacja i biblioteki wymagane do tworzenia gier, aplikacji pod DX 11), jednak owe biblioteki nie są wymagane dla zwykłego użytkownika.


(Leszek Lis) #6

Czyli, jak dobrze zrozumiałem, instalując aktualizację DX 9.0c podmienione zostaną tylko biblioteki DX9 starsze od aktualnych i nie zburzy to ich współdziałania z DX11 ? Tak to sobie wyobrażam. Oczywiście nie ma (póki co) aktualizacji DX 11 ani żadnego pakietu instalacyjnego poza zawartym w systemie Win7.


(FadeMind) #7

lesli55 dokładnie :slight_smile:

Obszerny artykuł na ten temat.

Jeśli problem rozwiązany dopisz [sOLVED] na początku tytułu pierwszego postu.


(Leszek Lis) #8

FadeMind - dzięki , bdb artykuł...