[SOLVED] Nie można otworzyć panelu kontrolnego NVIDIA

(Adrian2) #1

Witam. Posiadam Viste HP x64 i kartę GeForce 9800GTX+.

Sterowniki do karty zainstalowały mi się automatycznie z Windows Update i zawsze za jego pomocą się aktualizują (bez problemów).

Mojego probemu w ogóle bym nie zauważył, gdybym nie próbował otworzyć NVIDIA Control Panel znajdujący się w panelu sterowania windows. Otóż po kliknięciu pojawia mi się komunikat w okienku:

"The NVIDIA Display Panel extension cannot be created. Possible reasons include: Version mismatch. Reinstalling display drivers may solve this problem."

Niezgodna wersja? Przecież update sam dobrał odpowiednie stery. Poza tym wszystko działa jak należy (Aero również). Ostatnio nawet aktualizowały mi się te stery właśnie przez Windows Update.

O co chodzi z tym komunikatem?? Prosze o pomoc. Czy może to mieć negatywny wpływ na działanie systemu jak i komputera (karty graficznej)?

Pozdrawiam.

(Szotek5) #2

Wydaje mi się, że WU zaktualizował tylko i wyłącznie sam sterownik graficzny bez NCP. Zainstaluj sterowniki ze strony producenta i myślę, że problem minie.

PS. Sterowniki w WU to często stare wersje, rzadko są aktualizowane.

(jas_fasola) #3

Widać w komunikacie błędu że NCP jest od innej wersji niż są sterowniki zainstalowane. Jak kolega napisał zainstaluj ze strony nvidii i po problemie będzie. Zrób tylko czystą instalację dla pewności. Bedzie odpowiedni ptasze do zaznaczenia.

(Adrian2) #4

Odinstalowałem Control Panel jak i sam sterownik w Panelu Sterowania. Pobrałem świeży pliczek ze strony NVIDII i wszystko chodzi prawidłowo.

Pozdrawiam.