[solved] projekcja plików graficznych

(Kavillock) #1

potrzebuję programu (a wiem że taki istnieje bo kiedyś widziałem)

który mi wyświetli dany plik graficzny (bez żadnych okienek pasków dupereli) na środku ekranu i żeby nie wymagał instalacji, albo/i potrafił stworzyć dany projektor(chyba tak to się nazywa) w wersji portable

(deFco247) #2

IrfanView potrafi tworzyć z wielu obrazów plik wykonywalny .exe, który po uruchomieniu wyświetla w oknie lub w środku na pełnym ekranie grafiki wybrane wcześniej.

Przed użyciem zainstaluj spolszczenie i wtyczki (bo o ile się nie mylę, do zrobienia pokazu trzeba wtyczek).

Uruchamiamy Irfanview'a, na pasku narzędziowym wciskamy przycisk podobny do rolki z filmem (łatwo skojarzyć).

Pokaże ci się okno, gdzie możesz wszystko ustawić: co?, kiedy?, gdzie? i jak?

PS. IrfanView też jest dostępny jako przenośna aplikacja.

(Kavillock) #3

próbowałem zmienieć ikonkę reshackerem ale się nieda, jest inny sposób

albo inny program

(deFco247) #4

Da się zmieniać ikonkę. Potrzebujesz do tego Free UPX. Pobierz go i wypakuj gdzie chcesz.

Uruchom fupx i przenieś plik Slideshow znajdujący się w domyślnie w

C:\Program Files\IrfanView\Plugins na okno Free UPX. Nazwa powinna być podświetlona na zielono -> DECOMPRESS.

Niestety, nie będziesz mógł w żaden sposób modyfikować gotowej prezentacji, będziesz musiał za każdym razem modyfikować plik Slideshow.exe , aby IrfanView utworzył gotową prezentację z wcześniej wybraną ikonką dla pliku.

Oczywiście jest kilka programów stworzonych tylko do robienia slajdów ze zdjęciami, takie jak 1. :arrow: 2. :arrow: 3. :arrow:

Tylko na ogół takie programy są płatne. Możesz sam się rozejrzeć w Google :arrow:.

(Dobrol) #5

Proponuję FastStone Image Viewer wersja 3.8 jest polska i jest także na portable - można wykonać prezentację do pliku exe.

http://www.faststone.org/index.htm

(Kavillock) #6

ok problem rozwiązany