[solved] projekcja plików graficznych

potrzebuję programu (a wiem że taki istnieje bo kiedyś widziałem)

który mi wyświetli dany plik graficzny (bez żadnych okienek pasków dupereli) na środku ekranu i żeby nie wymagał instalacji, albo/i potrafił stworzyć dany projektor(chyba tak to się nazywa) w wersji portable

IrfanView potrafi tworzyć z wielu obrazów plik wykonywalny .exe, który po uruchomieniu wyświetla w oknie lub w środku na pełnym ekranie grafiki wybrane wcześniej.

Przed użyciem zainstaluj spolszczenie i wtyczki (bo o ile się nie mylę, do zrobienia pokazu trzeba wtyczek).

Uruchamiamy Irfanview’a, na pasku narzędziowym wciskamy przycisk podobny do rolki z filmem (łatwo skojarzyć).

Pokaże ci się okno, gdzie możesz wszystko ustawić: co?, kiedy?, gdzie? i jak?

PS. IrfanView też jest dostępny jako przenośna aplikacja.

próbowałem zmienieć ikonkę reshackerem ale się nieda, jest inny sposób

albo inny program

Da się zmieniać ikonkę. Potrzebujesz do tego Free UPX. Pobierz go i wypakuj gdzie chcesz.

Uruchom fupx i przenieś plik Slideshow znajdujący się w domyślnie w

C:\Program Files\IrfanView\Plugins na okno Free UPX. Nazwa powinna być podświetlona na zielono -> DECOMPRESS.

Niestety, nie będziesz mógł w żaden sposób modyfikować gotowej prezentacji, będziesz musiał za każdym razem modyfikować plik Slideshow.exe , aby IrfanView utworzył gotową prezentację z wcześniej wybraną ikonką dla pliku.

Oczywiście jest kilka programów stworzonych tylko do robienia slajdów ze zdjęciami, takie jak 1. :arrow: 2. :arrow: 3. :arrow:

Tylko na ogół takie programy są płatne. Możesz sam się rozejrzeć w Google :arrow:.

Proponuję FastStone Image Viewer wersja 3.8 jest polska i jest także na portable - można wykonać prezentację do pliku exe.

http://www.faststone.org/index.htm

ok problem rozwiązany