Sony CDX M700R Słaba jakość dzwięku Audio CD


(Norbi 1221) #1

Cześć, mam radio samochodowe SONY CDX M700R odkąd kupiłem radio, każda płyta jaką wrzucę,gra licho tzw. są szelesty,płytki bas itp. aż uszy bolą...próbowałem ustawić w ustawieniach radia ale nic z tego, radio tzw tuner gra czysto, wyrażnie i jest bas, poprostu tak jak być powinno.


(Longhorn2009) #2

Może radio jest wadliwe, albo jeśli to stary model to już tak ma. U siebie mam w aucie SONY CDX-GT424U z pilotem, usb, aux, mp3 i z kolei jest na odwrót, radio gra w gorszej jakości niż płyta czy pendrive, ale tak ma być.


(Szczepaniak5315) #3

Sprawdź kostkę z tylu jak to nie pomoże to sprawdź podłączenie kabli przy głośnikach. Na naszych polskich drogach od dziur mogła się kostka albo kable glosnikowe poluzowac


(Norbi 1221) #4

Stary model z 2003r.

Może i być tak może, ale wątpie w tamtych czasach to był majstersztyk, więc chyba kupie płyte czyszcząca albo rozbiore i przeczyszczę laser...w moim technicsu z 2001r cd gra rewelacyjnie... jak poczynie jakieś kroki dam znać :wink:

Problem rozwiązany!

Kupiłem płyte czyszczącą EMTEC, włączyłem ją z 5 razy i było słychać że dzwięk coraz bardziej się poprawia jakościowo.

Polecam płyte czyszcząca firmy EMTEC, a tobie Longhorn2009 może by było warto włożyć taką płyte do twojego radia, może by pomogło :wink:

Pozdro!


(Longhorn2009) #5

Pomogłoby - chyba zmatowić soczewkę. Płyty czyszczące są przeznaczone do sprzętów hi-fi gdzie soczewki są szklane nie plastikowe.


(Norbi 1221) #6

Nie wiem czy kiedykolwieg widziałeś taką płytę, mają dwa cięnkie włoski, które nie mają możliwosći nic uszkodzić... poczytałem troche złych opinii o takich płytach że niszczą itp, ci którzy pisali, chyba nigdy nie widzieli na oczy...cóż mi pomogło ;]