Sony Ericsson Xperia nie toleruje MicroSD 8GB

Witam serdecznie,

Posiadam telefon Sony Ericsson Xperia X10mini pro ze złamanym softem(Android 2.1). Po zakupie karty micro sdhc 8gb class 4 marki kingston i włożeniu jej do telefonu następują restarty, czasem jest ona wyczytywana, lecz po zrobieniu zdjęcia jest ono niemożliwe do zobaczenia. Podobnie jest z plikami mp3, które się ‘docinają’ (zdarzyło się że działały do czasu zastopowania playera) czy z aplikacjami, których w ogóle nie mogę zainstalować z karty (nie można otworzyć pliku apk itd.) Żeby było ciekawiej, na karcie 2gb tej samej marki telefon radzi sobie świetnie. Podobnie jest z pojemnością 512mb. Kupiłem większą ze względu na podział jej na część użytkową oraz na instalację aplikacji (EX2). Najciekawszą rzeczą jest fakt, że karta doskonale działa na telefonie sony ericsson elm, nie wiesza się, nie ma z nią żadnych problemów… Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w rozwikłaniu tej dziwnej zagadki, która uniemożliwia mi korzystanie z karty na mojej xperii. Pozdrawiam i szczerze liczę na pomoc.

Tzn z nieoficjalnym 2.1? No to tutaj szukalbym problemu.

Zajrzyj na forum.android.com.pl tam zajmują się takimi cudami.

Nie nie. Soft jest oficjalny, oryginalny. Tyle że złamany, co odblokowuje możliwości, tzw. superuser. tudzież instalacja aplikacji na karcie pamięci.