Sony VAIO NW21MF/S - czy warto inwestować?

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Mam powiedzmy… 3000zł i ani grosza więcej, a dobrze by było kilka groszy mniej. Poszukuję laptopa dobrego do przenoszenia (dobra jakość wykonania obudowy, najlepiej zero błyszczących pierdołków, dobry i solidny materiał). Studiuję informatykę, więc Celeronom i Athlonom raczej podziękuję. Chciałbym już zainwestować w coś z Core 2 Duo, ew. Pentium Dual Core. Poniżej 3GB ramu nie zejdę, dysk 320GB minimum no i do tego jakaś w miarę sensowna grafika (ale takich cudów jak np. w Qosmio, to to być nie musi). Bluetooth niekonieczny (przecież można kupić adapter USB za 20-pare złotych).

Sugerując się tym wszystkim skłaniam się ku Sony VAIO NW21MF/S. Wygląda świetnie, solidne wykonanie, bez błyszczotek, dobry procesor, 4GB ramu, jest i nawet dedykowana grafika HD4570 z 512MB DDR3.

Pytam was o opinie, bo wiem, że jest wielu fanów Lenovo. Seria Y550 ma ciekawe parametry w dobrej cenie, jednak obudowa względem Y530 poleciała na łeb na szyję. No i błyskotka z niego szalona.

Co myślicie?

PS Aha, proszę mi nie proponować Acerów… :stuck_out_tongue:

Edit: Co myślicie o laptopach Aristo? Np. Aristo Smart G600, w konfiguratorze (http://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_AR_SG600&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Smart%20G600&w=rek2&m-ktm=www_AR_SG600) można złożyć tego laptopa z niesamowitymi parametrami za cenę do 3 tysięcy złotych.

Rozumiem, że masz tego Vaio w cenie 3000 lub poniżej 8)

To w takim razie nie ma się co zastanawiać. Ja bym brał. Nie pamiętam wprawdzie co to jest za model, ale jeźeli to jest ten z taką aluminiową obudową to kiedyś go widziałem i bardzo mi się podobał

Tak, mam go w cenie poniżej 3 tysięcy złotych i prawdopodobnie jeszcze taniej, bo kupuję w hurtowni :wink: Marża w okolicach 2-3%.

gari , Ja się zdecydowałem.

Wybór padł właśnie na ten model.

Warto jednak zapoznać się z wątkiem : kupno laptopa do ~3000zł

I jak oceniasz nabytek? :wink: Dobrze się sprawuje? Do czego go używasz i jak się w tym sprawdza? No i ogólne wrażenia z wykonania, jakości itd.?

Edit: Co myślicie o laptopach Aristo? Np. Aristo Smart G600, w konfiguratorze (http://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_AR_SG600&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Smart%20G600&w=rek2&m-ktm=www_AR_SG600) można złożyć tego laptopa z niesamowitymi parametrami za cenę do 3 tysięcy złotych.

gari , Zastanawiałem się nad modernizacją mojego PC-ta, a właściwie

wiązałoby się to z wymianą 4-ch elementów : płyta, procek, RAM i grafika.

Wydatek ok. 2.500 zł. Chciałem zrobić to na Core i7.

Mam też notebook HP Compaq nx6110 na Pentium M 1,73GHz.

Ten jednak zostanie dla młodszego syna.

Ja interesuję się obróbką video (hobbystycznie) oraz ogólnie rzecz biorąc

techniką audio-video w tym HD.

Poza tym ogólnie zastosowania biurowe, internet.

Grami się nie interesuję. Synowie grają FIFA 2009 na PS2.

Segment notebooków kojarzyłem raczej z takimi markami jak HP, Toshiba, Lenovo.

Sony było dla mnie marką nie z tego segmentu, lecz do czego służy internet ?

Poczytałem trochę opinii na temat notebooków Sony i wypada ona bardzo pozytywnie.

Myślę, że Sony z wypuszczeniem modelu NW 21FM/S za 3.000 zł trafiło dobrze w ten segment.

Notebook jest dobrze wykonany. Biała klawiatura mi nie przeszkadza. Matryca LCD dobrze

odwzorowuje kolory (ocena sybiektywna). Zainstalwowany Windows 7 Home Premium.

Ogólnie mówiąc notebook ten spełnia moje oczekiwania.

Nie będę modernizował mojego starego PC-ta to znaczy, nie będę kupował nowego PC-ta

na platformie Core i7. Notebook mogę też podłączyć do mojego monitora HP w2207 (22’).

Komfort pracy idealny.

Design tego notebooka na najwyższym poziomie (ocena sybiektywna).

Dzięki Ci wielkie za opinię :wink: Utwierdzam się w tym, że chyba zmierzam w dobrym kierunku :wink:

A tak jeszcze na marginesie. Co myślicie o laptopach Aristo? Np. Aristo Smart G600, w konfiguratorze (http://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_AR_SG600&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Smart%20G600&w=rek2&m-ktm=www_AR_SG600) można złożyć tego laptopa z niesamowitymi parametrami za cenę do 3 tysięcy złotych.

gari , Złóż na Aristo notebook z parametrami Vaio NW21FM/S.

Mnie wyszło 2.879 zł przy 2GB RAM.

Jeszcze jedno. Przeczytałeś ten wątek o kupnie laptopa do ok. 3.000 zł.

Tam są też ciekawe oferty. Nawet parametrami lepsze od Vaio.

Tak, czytałem. Ale szczerze powiedziawszy nic nie zwróciło mojej uwagi aż tak, żeby zrezygnować z tego Sony. Tym bardziej, że podawane są tam jednak laptopy z ceną powyżej 3 tysięcy złotych (jak np. Toshiba Satellite L500 126). No, pomijając tego Blueberry, czy jakoś tak. Ale w to się pchać nie chcę :stuck_out_tongue:

Edit: Składaj bez systemu :stuck_out_tongue: Mam wszystko, czego zapragnę z MSDNAA :wink:

Po co Ci polski składak jak możesz mieć markowy laptop?

@MarS

Ok, przekonałeś mnie :stuck_out_tongue: