SONY VAIO VGN-AR51M - konfiguracja klawiszy bocznych


(Konrad Jestem) #1

Witam.

Posiadam laptopa Sony Vaio VGN-AR51M.

Ostatnio padł mi jeden dysk, dało się go tylko wymienić i zakupiłem nowy, postawiłem na nim taki sam system jak był, czyli Vista Home Premium 32bit.

Nie miałem niestety płytki recovery, więc wszystko musiałem robić od początku.

Poinstalowałem wszystkie sterowniki jakie mogłem (tak mi się przynajmniej wydaje) i z klawiszy bocznych działa mi tylko sterowanie głośnością dźwięku oraz przewijanie/stop/start/pauza /mute muzyki (te pogrubione tylko w Windows Media Player).

Może ktoś z was wie, jak skonfigurować te klawisze, abym mógł sterować muzyką także w Winampie (to dla mnie bardzo ważne) i co zrobić żeby specjalnym przyciskiem wysuwała mi się stacja dysków? Ogólnie co zrobić żeby działały wszystkie klawisze boczne?

Pozdrawiam.


(Icearas) #2

Więc tak klawisze multimedialne stop/start/pauza muzyki itd w Winampie ustawisz wchodząc w preferencje --> globalne klawisze skrótow i dać na "włącz obsługę domyślnych klawiszy multimedialnych.." powinno działać wtedy ładnie już :slight_smile: U mnie bynajmniej się to sprawdziło. A co do reszty dodatkowych klawiszy to na stronie producenta nie ma sterowników pod to? Wydaję mi się, że powinny być.


(Konrad Jestem) #3

Pomijając to, że Vaio Updater mi nie działa bo po prostu nie zna takiego modelu jaki mam ja ;o to wszystko ściągałem ręcznie i nadal nie działa... w sumie nie działa tylko S1, S2 i to do wysuwania stacji dysków. Nie wiesz może jaki sterownik może być za to odpowiedzialny?

-- Dodane 16.05.2009 (So) 15:57 --

Co do Winampa bardzo dziękuję, działa:)


(Icearas) #4

Niestety nie wiem jaki sterownik może być za to odpowiedzialny. A próbowałeś napisać maila do Sony lub zadzwonić do nich i powiedzieć o co chodzi? Pozatym strasznie dziwnie, że Vaio Updater nie zna Twojego modelu :open_mouth: Za Winampa nie ma sprawy :wink:


(Konrad Jestem) #5

Tu jest stronka z moim laptopem: http://vaio.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=VGN-AR51M&productFilters=retired&site=voe_pl_PL_cons&pageType=Overview&category=VN+AR+Series

A tutaj już go... nie znają? http://esupport.sony.com/US/perl/select-system.pl?NOPROD=YES&DIRECTOR=HOME&mdl=AR51M&1=3

Spróbuj tam znaleźć mój model.

Dlatego też gdy odpalam Vaio Updater (nawet tą najnowszą wersję) mam: http://www.iv.pl/images/38n7jylq0f7q4ono028j.jpg