Sony Vaio vpceb1s1e i radi 0

Witam. Chciałbym kupić drugi dysk do laptopa i postawić RAID 0. W laptopie mam dysk Toshiba mk5065gsx.

  1. Czy muszę kupić drugi taki sam dysk?

  2. Jeśli nie trzeba takiego samego to jaki polecacie?

Dodane 02.12.2010 (Cz) 18:13

pomoże ktoś?

A ten laptop ma w specyfikacji kontroler raid, lub chociaż miejsce na drugi dysk bo ja nigdzie takiej informacji nie znalazłem. Co do dysku to najlepiej mieć takie same, ten model dysku widziałem kiedyś na skąpcu w kilku sklepach.

No właśnie sam nie wiem czy ma kontroler raid. Lapa nie rozkręcałem więc nie wiem czy jest miejsce na 2 dysk. No nic rozkręcę i zobaczę a z kontrolerem to jak to mogę sprawdzić?

Nic nie trzeba rozkręcać, sprawdzasz dokładnie jaki to model i czytasz specyfikacje na stronie producenta, wczoraj test tej serii znalazłem i nic nie było wspomniane o możliwości zamontowania drugiego dysku, jak nie ma miejsca na dysk to nie będzie raidu.

Dokładnie to Sony Vaio VPCEB1S1E, ale nic na stronie producenta o tym nie pisze, przynajmniej ja nie mogę znaleźć

gil08 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.