Sony VAIO VPCY11S1E - jak wymusić bootowanie z karty SD

o proszę - skoro trafiliśmy na konsultanta VAIO - to pytanie - jak wymusić bootowanie z karty SD? Mam włożoną bootującą się kartę, w BIOS ustawiona kolejność - wpierw external device i niestety nic - nie chce się za nic zbootować. model VPCY11S1E

Kontynuując OT:

Bootujaca karta SD została zrobiona przez Ciebie? Sprawdź czy karta bootuje się w innym kompie lub [jeśli masz dostęp] po włożeniu do czytnika kart na USB. Po wykluczeniu problemów z kartą możemy przejść do próby ręcznego startu karty.

niestety bootuje się w innym kompie. VAIO startuje z flash’a USB tak samo przygotowanego ale za nic nie chce z czytnika. Miałem kiedyś ten sam problem z MSI - zadziałało dopiero po update BIOSu. Tutaj mam najnowszy i niestety nie działa.

Wygląda na to, że jest to w tej chwili nie do przeskoczenia. Dzwoniłem do infolinii VAIO - nic to nie dało.

Wydzielono z ograniczenie-ladowania-baterii-notebooka-program-t391727.html

to może zrób tak:

kup sobie czytnik kart sd (czasem dodają taki do kart) i wkładasz karte do czytnika który następnie wkładasz do portu usb Vaio (np ten czytnik: http://www.agito.pl/czytniki-kart-pamie … 1070:52997 ) najlepiej idz do jakiegoś sklepu z lapkiem i sprawdz na miejscu czy z danym czytnikiem karta się bootuje.