Sony Vegas Pro.8.0 Problem z formatami plików

Witam ! Konkretnie mój problem polega na tym że " Sony Vegas 8 " nie jest w stanie odtworzyć niektórych formatów plików video, np. plików w formacie mpeg ( przynajmniej taki format pokazywany jest z poziomu windowsa ) a w konwerterze format video tego pliku to mpeg1. Wyskakuje przy tym komunikat o takiej treści " None Of The Files Dropped on Vegas Pro could be oppened " nie mogę tych plików przenieść ( upuścić ) na linię czasu, a z poziomu managera w vegasie gdy je zaznaczam i przeciągam nic się nie dzieje, prócz tego ze czasem złapie zwisa, podobnie dzieje się w przypadku formatów vob. Jeszcze bardziej dziwi mnie to, że przed formatem miałem tego samego vegasa, i wszystko dosłownie wszystkie formaty jakie miałem chodziły bez najmniejszego problemu, musiałem przeinstalować stary system, zainstalowałem Kodeki K-Lite mega pack, do tego wmp 10 + windows media codecs. Proszę o jakieś rady jeśli ktoś miał podobny przypadek, lub wie jak to rozwiązać, z góry dzięki. Aaaa i konwertowanie plików odrazu odpada, większość jest zbyt duża żeby skonwertować, potrzebuje takiego rozwiązania aby vegas bezpośrednio je czytał ( otwierał ).