Sony Walkman - problem z instalacją sterowników

Witam, jestem posiadaczem odtwarzacza Sony Walkman NWZ-A816 i mam problem z podlączeniem go do komputera, otórz zawsze gdy go podłączałem do kompa to ładnie instalował sobie system sterowniki i wszystko śmigało, teraz nagle coś mu odbiło, system nie może zainstalować sterowników, wywala ciągle że podłączono nieznane urządzenie i nie może znaleźć odpwiednich sterowników do tego urządzenia, nie wiem co się dzieje. Próbowałem instalować programy z płytki którą dostałem przy odtwarzaczu z nadzieją że może tam jest gdzieś ukryty sterownik, ale nic nie ma. Pobierałem także program SoncStage bo znalazłem w necie że podobno po jego instalacji ładnie wykrywa sprzęt, ale nic nadal jest to samo. Próbowałem także przywracać ustawienia fabryczne, resetować go i nic.

Chciałem spróbować jeszcze formatu, ale na nim znajdują się kilka cennych plików których nie mogę stracić!

Proszę o pomoc.

P.S System jakiego używam to Windows Xp Sp3. Próbowałem także odpalać go na Linux’ie (dokładnie Debian), ale tam go też nie wykrywało.