Sony Xperia U nie może połączyć się z NetiaSpotem

Witajcie. Mam Sony Xperię U. Jak dostałem ją w ręce z połączeniem wi-fi z moim routerem jakim jest netiaspot było ok. Po ok. 2 tyg.zaczął się problem. Włączam wi-fi i w telefonie pisze tak:

Trwa skanowanie

Trwa łączenie z NETIASPOT-…

Trwa skanowanie

Uzyskiwanie adresu IP

Rozłączona

I tak w kółko. Z innymi sieciami telefon łączy się poprawnie. Gdy zaaktualizowałem androida do wersji 4.0 problem znikł, jednak ten android mi nie odpowiada, wolę 2.3.7 gingerbread, dlatego dzisiaj wgrałem i jest to samo. Czy mogę uzyskać pomoc jak ustawić ip? Tak żeby telefon nie musiał sam uzyskiwać z routera, tylko miał przypisany po adresie MAC albo czym innym. Inne odpowiedzi mile widziane.

//Edit

Router resetowałem, to samo.

Dodane 06.04.2013 (So) 20:39

Zanosi się na to że już wszystko ok. Zmieniłem kanał na 10 i jakoś normalnie łączy ;).

Dodane 07.04.2013 (N) 10:22

Teraz już jestem pewny. Gdy kanał jest automatyczny, telefon ma problem z połączeniem. Gdy kanał jest jeden bez problemu się łączy. Proszę wywalić do archiwum ;D

nie wiem mi się nie łączyło to podłączyłem do netiaspota swój router stary i tak mam internet w mojej xu, ale muszę sprawdzić twój sposób. Pozdro. =P~

Dodane 08.04.2013 (Pn) 13:01

faktycznie twój sposób działa, tylko na chińskim tablecie z androidem nadal nie działa. po za tym u mnie, laptopy mają problemy z łączeniem się na tym kanale.