SopCast a Tibia

Zastanawiam się czy używanie SopCast’a może wpłynąć na bezpieczeństwo konta w tibii. Sopcast jest programem działającym na zasadzie P2P. W sieci torrent ściągamy konkretne pliki. Analogicznie w SopCaście również ściągamy, ale sygnał udostępniany przez innego użytkownika. Czy wraz z sygnałem odbieranym za pośrednictwem SopCastu możemy złapać jakieś świństwo? Czy nadawca może podczas nadawanej przez niego transmisji wkraść się na kompa odbiorcy (zakładamy że mam pro evul Avasta 5 oraz Zaporę ogniową Visty, korzystam z konta użytkownika systemu Windows). Czy mogę się zarazić jakimś wirusem, którego posiada nadawca emisji bez mojej jak i nadawcy wiedzy?

I druga sprawa… zakładam że na Windowsie mam keylogera. Czy jeżeli zainstaluje obok Visty jedną z dystrybucji Linuksa np. Ubuntu to czy grając pod systemem Linuksa keyloger znajdujący się na Windowsie może mi zaszkodzić? Czy granie w tibie na linuksie jest bezpieczne w 100%?

jeżeli na dysku masz wirusa to masz go na wszystkich systemach

Taak, szczególnie na Linuksie.

Zastanów się co piszesz.

Otóż na Linuksie możesz grać spokojnie.

Są keylogery na linuxa ;pp

Napisany autorsko keyloger może ci spokojnie wyciągnąć wszystkie dane z komputera (te z neta w 90% są wykrywane przez antywiry)

komu by się chciało pisać keylogera żeby zabrać sobie itemy z gry która jest taka badziewna ? xDD

i jak keylogger pod windowsa ma zadzialac pod linuksem powiedz ty mi ? nawet antywirusy jak avast dla linuksa posiada wylacznie baze wirusow dla windowsa wiec jestes bezpieczny w 100% pod linuksem.

proszę podaj przykład, a najlepiej link do takowego

Ja nie mówię że są to keylogery z windowsa napisałem tylko że są też i na linuxa

Chciałbyś ;p Ja tutaj podam linka i potem znajdzie się pełno dzieci neo które będą go wszędzie umieszczać linux przestanie być w tedy w miarę bezpieczny ;p

niewiem czy wiesz ale dzieciom neo samo kozystanie z linuksa bylo by ciezkie, jak sie boisz to podaj nazwe programu

Avast to kosza zainstaluj Kaspersky Anty Virus albo Internet Security, na linuxa nie ma wirusów jak już to może z 100 i nie masz się czego obawiać, keylogger z Windowsa ma 0% szansy że cokolwiek ukradnie,zniszczy. Pozdrawiam