Sorry we do not support this M/B

(M4k0s) #1

Sorry we do not support this M/B. Taki komunikat pojawia się gdy chcę odpalić płytę ze sterownikami. Nie mogę włączyć żadnego programu bo od razu się wyłącza! Jeśli próbuje coś włączyć czasami proces pojawia się i nic poza tym. Czasami od razu wyrzuca error. Robiłem kompletną czystkę dysku i dalej dzieje się to samo. Proszę o pomoc!

(Przemekbaranowski) #2

a może więcej szczegółów? sprzęt, os, wersje sterowników itd.

(M4k0s) #3

Nie wiem czy sprzęt na jakieś znaczenie ale podaje na życzenie.

Windows XP HE

Athlon 1.8Ghz

Plyta ASROCK

Geforce 5500

512MB RAM

40GB HDD

Wersje sterowników nie zależanie od wersji nie działają. JEstem pewien, że pproblem leży gdzie indziej. Przed czystką działo się to samo.

Odpalam grę - wyłącza się, odpalam neo - wyłącza się, odpalam co kolwiek innego - wyłącza się! Normlanie sie ładuje i nagle znika. Tyle.

(Kozza) #4

Poszedł ram. Na starym athlonie miałem podobne przeprawy i dodatkowo ciągłe resety, błędy CRC na każdym kroku, bsody resetowanie się FF itd...

(M4k0s) #5

scany memtestem i innym shitem 100% OK!

cache dysku prawidłowa.

(Zulowski) #6

A jaki MOBO dokładnie masz?

(fiesta) #7

Po prostu te sterowniki nie są przeznaczone do tej płyty głównej.

:slight_smile:

(Kozza) #8

A system czysty po instalacji skoro potrzebujesz drivery? XP ma prawie każdy sterownik do każdej płyty więc ja tylko doinstalowywałem grafikę bo nawet dźwięk już był :slight_smile:

(fiesta) #9

I tu niestety się mylisz.

A poza tym te systemowe są już pewnikiem przestarzałe.

:slight_smile:

(Tomikanu) #10

Witam, podstawowe pytanie przy próbie jakich sterowników wyskakuje Ci błąd bo żadnych konkretów nie wyczytałem. Bez tych informacji trudno będzie Ci pomóc.

(Kozza) #11

Chodziło mi oczywiście o wszelkie starsze na socket A i 478 intela :slight_smile:

(Daro164) #12

Witam. Mam ten sam problem z tym komunikatem ...Sorry we do not support this M/B... p włożeniu płyty ze sterownikami wyświetla się ten komunikat. kilkukrotne formatowanie nie pomogło. brak możliwości instalacji sieci i praktycznie większości urządzeń. Udało mi się ściągnąć nowsze sterowniki i zainstalowałem komp chodzi jednakże cały czas pojawia się komunikat po odpaleniu płyty ze sterownikami od płyty głównej. Co we wcześniejszych instalacjach nie było problemu. Cały sprzęt bez zmian wiec jaki powód...??