Sortowanie plików w oknie "otwórz" po dacie

Witam wszystkich, mam następujący problem.

We wszystkich aplikacjach (Excel, Windows, Corel itd.) klikając na ikonę „otwórz” mam w oknie dialogowym posortowane ułożenie plików po dacie aktualizacji a nie po nazwię. Za każdym razem, gdy otwieram jakąś aplikację muszę zmienić w oknie dialogowym „otwórz” widok na „szczegóły” a potem „sortuj po nazwie”. Po zamknięciu aplikacji i ponownym jej otwarciu system nie pamięta ostatnich ustawień i znowu muszę kilkać i klikać aby mieć posortowany układ plików po nazwie.

Ustawienie to musi być gdzieś na poziomie windowsa, ponieważ tak jak pisałem, odnosi się to do wszystkich aplikacji, w których jest okno dialogowe „otwórz”.

Może ktoś podpowie gdzie zmienić te ustawienia.

Dzięki z góry.

W Eksploratorze ustaw sobie widok taki jaki chcesz (Lista/Ikony/Szczegóy itp. oraz po czym ma sortować), następnie wybierz “Opcje folerów”… odznacz opcję “zapamietaj ustawienia widoku dla kazdego folderu”, potem przycisk “resetuj ustawienia” oraz “Zastosuj ustawienia…”.

Powinno pomóc.

Witam,

w eksplratorze wszystko jest OK, chociaż mimo to zastosowałem powyższą radę.

Dalej mam problem w innych aplikacjach typu - world,excel,corel.

Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł proszę o info.

Dzięki

jacekM

Witam

Szukałem po necie bo miałem ten sam problem.

Wystarczy w oknie dialogowym Otwórz ustawić sobie sortowanie jaki się chce i zamknąć okno z wciśniętym Ctrl