Sortowanie plikow

Witam poszukuje jakiegoś dobrego programu do sortowania “Już istniejących plików” , szukając w internecie natknąłem sie na program InWatch fakt program był by dla mnie odpowiedni gdyby przenosił także już istniejące pliki.

Potrzebny mi ten program pod system Windows choć ostatecznie może być coś pod ubuntu :slight_smile:

Chodzi mi o segregowanie po typach (rozszerzeniach) plików do folderów , np .doc .docx .pdf -------> folder dokumenty mp3,mpc,wma ---------> muzyka

Wejdź sobie w wyszukaj, wpisz sobie .doc i wytnij wszystko i wklej do folderu docelowego ;], i tak ze wszystkim.

Ew możesz sobie zrobić bata który skopiuje wszystko za cb. Jednak folder docelowy musiałby być na innym dysku by nie zapętlić ;], np move c:*.doc d:\muzyka

Dzieki ale niestety nie mam całego życia na to aby każde rozszerzenie robić pojedynczo… dlatego chciałem soft do tego jakiś który ma już mniej więcej zdefiniowane typy :slight_smile:

Hmm więc może coś takiego ??

Próbowałem też nie to o co mi chodzi… chyba sie pokuszę o napisanie czegoś takiego :smiley:

ppm /sortuj wg/typ

na pewno wiele mi to da przy setkach podkatalogów , ale juz sobie poradziłem zrobiłem specjalnego bat-a :smiley:

do tego typu operacji na plikach polecam Total Commandera, który umożliwia także sortowanie wg daty, rozmiaru itp