Sortowanie..:|

Już ostatni raz tak głupi temat zakładam ale pomóżcie

No i mam problem zobacczie na rysunku…:expressionless:

http://img169.imageshack.us/img169/7715 … 22uaq1.jpg

zaznaczasz całość (oa A2 do B3 - z Twojego ss’a)

Dane=>sortuj w oknie ustawiasz

sortuj wg kolumna B malejąco

ok

I gotowe

Nie mam tam do wyboru kolumny b

mam tylko

kolumna c

pkt

klub

I co to jest Ss’a

Złączono Posta : 16.10.2006 (Pon) 15:48

Niech ktoś zrobi krótkiego tutka

bez “klub” i bez “pkt” zaznacz

ss- screenshot (zrzut ekranu)

Musi być sortowanie bo nie przewidujesz chyba ligi w której będą dwie drużyny. Może przecież być sytuacja, że się awansuje z 6 pozycji na pierwszą, a inna drużyna spadnie z trzecieciej pozycji na 5 itd.

To co napisał Dagher jest najprostszym rozwiązaniem. Można też napisać makro procedury sortującej ale to się też wywołuje np. przez naciśnięcie klawiszy: CTRL+a.

Chciałem sobie zrobić takie całe o lidze mistrzów

ale sie za to nie zabiore bo nie umiem paru rzeczy

Dzieki za pomoc

W pliku który można sciągnąć tu:tabela ligi

jest to o czym pisałeś.

Do zrealizowania tego napisałem trzy procedury makro.

makro1.

Jeżeli zaznaczymy komórkę z nazwą ligi i naciśniemy klawisze Ctrl+z to nastąpi posortowanie tabeli.

Sortowanie takie nie uwzględnia jednak przypadku gdy drużyny mają tę samą liczbę punktów.

Jak wiadomo w takim przypadku o wyższej pozycji w tabeli rozstrzyga różnica bramek.(Można by napisać i taką procedurę)

Makro2

Zaznaczamy komórkę z nazwą drużyny.

Naciskając klawisz Ctrl+n spowodujemy, że drużyna przesunie się o jedną pozycję w dól.

Makro3

Zaznaczamy komórkę z nazwą drużyny.

Naciskając klawisz Ctrl+g spowodujemy, że drużyna przesunie się o jedną pozycję w górę.


Uwaga: Można tworzyć inne tabele w tym, także w innych arkuszach.

Można też dodać dodatkowe kolumny typu: ilość meczy, ilość zwycięstw,remisów, porażek.

Aby makra mogły być uruchamiane należy po uruchomieniu Excela wejść do: Narzędzia–>Makro–>Zabezpieczenia

i ustawić na Niskie.

Można też zmienić kalwisze wywołujące makra.

Wystarczy wejść: Makro–>Makra–>opcje

i zmienić literę skrótu na inną.

Oczywiście dałoby się też napisać makro które na podstawie wyników kolejki umieszczonych w dodatkowej tabeli uzupełniało by automatycznie tabelę główną i dokonało sortowania ale to już inna bajka.